15. apríla 2007

Phoenix v skvelej forme vyhral v Utahu 126:98

Nečakane výrazný rozdiel sa zrodil v sobotňajšom súboji popredných tímov Západnej konferencie v zámorskej basketbalovej NBA v Utahu, kde Phoenix vyhral 126:98. Druhý najlepší tím celej súťaže ...

NEW YORK 15. apríla (WEBNOVINY) - Nečakane výrazný rozdiel sa zrodil v sobotňajšom súboji popredných tímov Západnej konferencie v zámorskej basketbalovej NBA v Utahu, kde Phoenix vyhral 126:98. Druhý najlepší tím celej súťaže vyhral už piaty duel po sebe. Suns z posledných deviatich zápasov prehrali iba jeden a v zostávajúcich dvoch dueloch tak môžu prekonať svoj klubový rekord v počte víťazstiev za sezónu. "Toto je veľmi dôležité - skončiť základnú časť súťaže na vzostupe a zotrvačnosťou v takýchto výkonoch pokračovať aj v play off. Všetci máme z toho teraz dobrý pocit," povedal Steve Nash, autor 13 bodov a 18 asistencií v dueli proti Jazz. Najlepším strelcom zápasu bol náhradník Leandro Barbosa s 28 bodmi, všetci z úvodnej päťky Suns si pripísali dvojciferný počet bodov. "Dnes sme strieľali tak dobre, že bolo pre Jazz neskutočne ťažké držať s nami krok. Basketbal je naozaj jednoduchý - ak sa vám streľba nedarí, prehrávate, ak sa darí, stávate sa víťazmi," zhrnul podstatu tohto duelu tréner Suns Mike D`Antoni.

Vo Východnej konferencii vyhralo ôsme Orlando na ihrisku Philadelphie 104:87 a šance deviatej Indiany tak posunuli ešte viac do iba teoretickej roviny. Diváci vo Philadelphii mohli v drese Magic vidieť najlepšieho strelca sobotňajšieho večera v NBA, ktorým sa stal s 35 bodmi Dwight Howard. Tento strelecký zápis je pre neho zároveň aj kariérnym rekordom. Magic si aj napriek dobrej východiskovej pozícii v závere základnej časti žiadne zakopnutie dovoliť nemôžu, prvý dôležitý krok môžu urobiť už v nedeľu na domácom ihrisku s Bostonom. "To je pre nás kľúčové, udržať si pozíciu a zakúsiť, o čom je play off," nadhodil logický plán Orlanda tréner Brian Hill. Výkony Dwighta Howarda, ktorý zaznamenal už piate double-double v rade a 57. v sezóne budú jedným z určujúcich faktorov osudu Magic, ako aj Pacers. Strelecky sa v sobotu v noci darilo aj basketbalistom Houstonu, ktorí tak takmer s definitívnou istotou zavreli postupové dvere hráčom New Orleans, ktorí už i tak pozerali na súboj tria z Kalifornie iba z "bezpečnej" vzdialenosti. Houston má na konci sezóny diametrálne odlišné problémy, jeho hlavným cieľom je vyhrať ešte jeden zápas a definitívne si udržať výhodu domáceho prostredia v prvom kole play off. V závere zápasu bol kľúčovou postavou domácich Tracy McGrady, ktorý mal na každý pokus Hornets na obrat v dueli odpoveď a v posledných piatich minútach strelil 11 zo svojich 25 bodov v dueli. Najlepším strelcom domácich bol Jao Ming s 30 bodmi, aj toho však v drese hostí prekonal s 33 bodmi David West. Houston New Orleans nepustil ani len k pokusu o obrat a vyhral zápas vysokej úrovne pomerom 123:112. Najvyšším rozdielom vyhrali v sobotu hráči Clevelandu, ktorí si na svojom ihrisku poradili s Atlantou vysokým rozdielom 110:76. Najvyššia výhra Cavaliers od roku 1998 znamená, že Cavs neustávajú v súboji plece pri pleci s Chicagom o nasadenie na druhom mieste v play off. Tak trochu zahanbujúcu prehru utŕžili na ihrisku najslabšieho tímu NBA už istí postupujúci hráči Denveru, pre Memphis bola výhra 133:118 iba 20. v sezóne. Diváci tu videli až tri 28-bodové individuálne výkony - na domácej strane Tarencea Kinseyho a Chuckyho Atkinsa, v drese hostí Carmela Anthonyho. V posledných dvoch dueloch večera vyhralo Charlotte na ihrisku Milwaukee 113:92 aj zásluhou 30 bodov Waltera Herrmanna a Portland si poradil so Seattlom 108:102, keď sa v poslednej štvrtine spamätal z útlmu z predchádzajúcej časti hry.

Výsledky - sobota:
Philadelphia - Orlando 87:104
Najviac bodov: A. Miller 18, Iguodala, Korver a L. Williams po 14 - D. Howard 35 (11 doskokov), Miličič 14, Türkoglü 13, štvrtiny: 25:35, 23:26, 18:21, 21:22, 18 588 divákov

Cleveland - Atlanta 110:76
Najviac bodov: L. James 23, Pavlovič 15, Ilgauskas 14 (11 doskokov) - Josh Smith 23, Shelden Williams 13 (11 doskokov), Lue 10, štvrtiny: 28:17, 28:11, 29:27, 25:21, 20 562 divákov

Memphis - Denver 133:118
Najviac bodov: Kinsey a Atkins (12 asistencií) po 28, Warrick 20 (11 doskokov) - Anthony 28, Nené 22 (10 doskokov), J. R. Smith 19, štvrtiny: 31:30, 33:26, 31:39, 38:23, 18 119 divákov

Houston - New Orleans 123:112
Najviac bodov: Jao 30, McGrady 25 (10 asistencií), Alston 21 (13 asistencií) - David West 33, M. Jackson 22, Devin Brown 21, štvrtiny: 32:30, 25:20, 28:28, 38:34, 18 238 divákov

Milwaukee - Charlotte 92:113
Najviac bodov: Mo Williams 16, Gadzurič (14 doskokov) a Greer po 14 - Herrmann 30, A. Anderson 24, D. Anderson 21, štvrtiny: 27:28, 24:26, 19:32, 22:27, 17 976 divákov

Utah - Phoenix 98:126
Najviac bodov: Okür 20 (10 doskokov), Boozer 18 (10 doskokov), Harpring 13 - Barbosa 28, Marion a R. Bell po 18, štvrtiny: 19:32, 27:36, 27:28, 25:30, 19 911 divákov

Portland - Seattle 108:102
Najviac bodov: Jack 25, T. Outlaw 22, Webster 17 - Lewis 29, Wilcox 20 (11 doskokov), D. Wilkins 17 (11 asistencií), štvrtiny: 28:26, 32:24, 19:28, 29:24, 19 980 divákov