12. septembra 2013

Piešťany zvíťazili nad slovenskou reprezentáciou do 20 rokov 2:1

Hráči Piešťan, archívne foto

Hráči Piešťan, archívne foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Bratislava 12. septembra (TASR) - V ďalšom vloženom stretnutí hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 zvíťazili Piešťany na bratislavskom ZŠ Vladimíra Dzurillu na ľade slovenskej reprezentácie do 20 rokov tesne 2:1.

Hostia gólovo udreli v prvej a poslednej minúte prvého dejstva. Najprv na dvakrát dostal puk za Sabolov chrbát Nemec, v čase 19:04 po rýchlej akcii z ľavej strany poslal puk medzi betóny brankára dvadsiatky Románek. Mladíci mali v úvodnej tretine tri presilovky, ale nevyužili ich.

Hneď na začiatku druhej tretiny ale Tibenský znížil na 1:2, keď doklepol puk za Tomekov chrbát po strele Rzavského. Hra sa vyrovnala, no do konca tretiny už strelci recept na brankárov nenašli. V tretej tretine si Piešťany kontrolovali priebeh zápasu a mladíkov nepustili do tlaku. Skóre sa už nezmenilo, hoci v záverečnej hre bez brankára mala dvadsiatka šťastie, keď strela hostí trafila žŕdku.

Výsledok:
HK Orange 20 - ŠHK 37 Piešťany 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
22. Tibenský - 1. Nemec, 20. Románek. Rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 335 divákov.