17. apríla 2017

Pittsburgh a St. Louis krok od postupu, Montreal a Edmonton vedú 2:1

Hokejisti Edmontonu Oilers uspeli v noci na pondelok v treťom stretnutí štvrťfinále play off Západnej konferencie NHL na ľade San Jose Sharks najtesnejšie 1:0 a v sérii hranej ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Washington 17. apríla (TASR) - Hokejisti Edmontonu Oilers uspeli v noci na pondelok v treťom stretnutí štvrťfinále play off Západnej konferencie NHL na ľade San Jose Sharks najtesnejšie 1:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1 na zápasy.

Brankár hostí Cam Talbot si vďaka 23 úspešným zásahom pripísal druhé čisté konto za sebou, jediný gól strelil Zack Kassian v tretej tretine. Slovenský obranca Edmontonu Andrej Sekera odohral takmer dvadsať minút bez bodového zápisu.

St. Louis Blues zdolalo doma Minnesotu Wild 3:1 a v sérii vedie už 3:0 na zápasy. Rovnako posledný krok delí od postupu Pittsburgh Penguins vo Východnej konferencii, obhajca Stanleyho pohára triumfoval v aréne Columbusu Blue Jackets 5:4 po predĺžení. Montreal Canadiens zvíťazil na klzisku New Yorku Rangers 3:1 a v sérii má náskok 2:1 na zápasy.