12. augusta 2010

PLÁVANIE-ME: Križko šiesty vo finále na 50 m znak

Slovenský reprezentant Ľuboš Križko obsadil 6. miesto na 50 m znak na 30. plaveckých ME v dlhom bazéne v Budapešti. Križko dosiahol vo štvrtkovom ...

bez nazvu Ľuboš Križko

BUDAPEŠŤ 12. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant Ľuboš Križko obsadil 6. miesto na 50 m znak na 30. plaveckých ME v dlhom bazéne v Budapešti. Križko dosiahol vo štvrtkovom podvečernom finále výsledný výkon 25,39 s, pričom za bronzovým Guyom Barneom z Izraela zaostal o 35 stotín sekundy. Novým majstrom Európy sa stal suverénny Francúz Camille Lacourt, ktorý bral zlato v rekorde šampionátu 24,07. Strieborný bol aktuálny európsky rekordér Brit Liam Tancock (24,70).

Križko predtým v rozplavbách aj semifinále dvakrát vylepšil svoj osobný ako aj slovenský rekord až na úroveň 25,23. Vo finále sa však už nezlepšil a neobhájil bronzovú medailu spred dvoch rokov z ME v Eindhovene.

RÝCHL. KANOISTIKA: Na MS do Poznane 14 Slovákov