24hod.sk    Šport    Hokej

18. októbra 2005

Plavuchovi hrozí vysoký trest

Hokejisti Vlastimil Plavucha z HKm Zvolen a Vladimír Konôpka z MHC Martin budú svojim tímom chýbať v dnešných zápasoch 17. kola ST Extraligy.

Obom arbitri odobrali regi-stračné preukazy a čakajú na verdikt disciplinárnej komisie. Plavucha napadol
v zápase so Žilinou hlavného rozhodcu Petra Jonáka, Konôpka zase zaútočil na obrancu Košíc Jana Horáčka.

Kapitán HKm Zvolen Vlastimil Plavucha si nezahrá niekoľko zápasov. Útočníkovi vicemajstra totiž praskli v nedeľňajšom domácom súboji 16. kola proti Žiline (4:3) nervy. V 48. minúte hlavný rozhodca Peter Jonák poslal Plavuchu za filmovanie na dve minúty, ale zvolenský kanonier tento verdikt neuniesol. Po Jonákovi hodil nielen rukavice, ale aj hokejku a navyše ho začal ťahať za rozhodcovský dres. Rozzúreného Plavuchu našťastie jeho spoluhráči zadržali, ale napriek tomu vyfasoval trest do konca stretnutia a odobrali mu aj registračný preukaz. „Hráč Plavucha má od 17. októbra zastavenú činnosť. Jeho správaním sa bude Disciplinárna komisia zaoberať vo štvrtok,“ informoval riaditeľ Pro-hokeja, riadiaceho orgánu ST Extraligy Vladimír Paštinský. Plavuchovi hrozí zastavenie činnosti na niekoľko stretnutí. „V tejto chvíli vám nedokážem povedať, aký trest Plavucha dostane. Musíme si preštudovať všetky dostupné podklady a videozáznamy. Ale určite ho čaká vysoký trest,“ dodal Paštinský.
Kapitán HKm okrem disciplinárneho trestu možno vyfasuje aj mastnú pokutu od vedenia Zvolena. „K tejto téme zasadne
v blízkom čase prezídium, a to rozhodne, či dostane Plavucha trest aj od klubu,“ reagoval prezident Zvolena Róbert Mráz.