Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2019

Po celej Ázii vyvoláva poplach hustý smogIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bangkok 14. januára (TASR) - Nezvyčajne vysoké úrovne smogu, zhoršené nepriaznivým počasím, vyvolávajú poplach po celej Ázii.


V thajskom hlavnom meste Bangkok sa kvalita ovzdušia v posledných dňoch dostala na nezdravú úroveň - vinou kombinácie prachu zo stavenísk, výfukových plynov z áut a ďalších znečisťujúcich látok.

Thajský úrad pre kontrolu znečisťujúcich látok v ovzduší v pondelok oznámil, že na vine je čiastočne tlaková níž, ktorá spôsobuje koncentráciu smogu nad najväčšími mestami krajiny. Predstaviteľ úradu zdôraznil, že vysoké úrovne pevných častíc PM 2,5, ktoré môžu nebezpečne upchať pľúca, možno spolovice pripísať emisiám dieselových motorov.

V Južnej Kórei donútili úrovne ultrajemných častíc úrady k tomu, aby zaviedli mimoriadne opatrenia na zníženie zdravotného ohrozenia.

Znečistenie ovzdušia sa v čase, keď už krajiny podnikajú opatrenia, často vymklo spod kontroly. Mestá v Indii patria k najviac znečisteným smogom a problém len teraz začínajú riešiť, napísala v pondelok tlačová agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nitrianski colníci vybrali na cle a daniach takmer pol miliardy eur
<< predchádzajúci článok
Kollár: Ministerstvo športu a cestovného ruchu je výborná myšlienka

Po celej Ázii vyvoláva poplach hustý smog - diskusné fórum čitateľov