17. apríla 2011

Po dráme remíza Arsenalu s Liverpoolom

Nezvyčajne dramatickú koncovku mal jediný nedeľňajší duel 33. ...

martin skrtel Slovenský futbalista Martin Škrtel počas zápasu 33. kola súťaže Premier League medzi londýnskym Arsenalom a FC Liverpool.Foto: SITA/APLONDÝN 17. apríla (WEBNOVINY) - Nezvyčajne dramatickú koncovku mal jediný nedeľňajší duel 33. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže medzi londýnskym Arsenalom a FC Liverpool.

Kým hráči oboch tímov nedokázali za 90 minút streliť ani jeden gól, v nadstavenom čase padli hneď dva. Hlavný rozhodca Marriner pridal k zápasu osem minút a v závere nadstaveného času (98. min) nariadil pokutový kop v prospech Arsenal.

Ten Robin van Persie premenil a domáci fanúšikovia začali oslavovať. To však ešte netušili, že napokon ich miláčikovia získajú iba bod. Hlavný arbiter totiž vzápätí odpísal pokutový kop aj na druhej strane a Dirk Kuyt zariadil vyrovnanie na konečných 1:1.

V zostave hosťujúcich "The Reds" figuroval aj slovenský zadák Martin Škrtel. Arsenal je po 32 odohraných dueloch na druhom mieste tabuľky Premier League, na vedúci Manchester United majú Londýnčania šesťbodové manko. Liverpool je na šiestej priečke.

Výsledok jediného nedeľňajšieho stretnutia 33. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2010/2011:

FC Arsenal - FC Liverpool 1:1 (0:0)
Góly: 90.+ Van Persie (z pok. kopu) - 90.+ Kuyt (z pok. kopu)