Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2019

Po intenzívnych dažďoch došlo v sudánskej metropole Chartúm k záplavámPovodne vyvolané intenzívnymi dažďami spôsobili zaplavenie stoviek domov na predmestiach sudánskej metropoly Chartúm. Informovala o tom v utorok agentúra AP s odvolaním sa na ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Káhira 13. augusta (TASR) - Povodne vyvolané intenzívnymi dažďami spôsobili zaplavenie stoviek domov na predmestiach sudánskej metropoly Chartúm. Informovala o tom v utorok agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.


Združenie sudánskych profesionálov (SPA) pozostávajúce zo 17 odborových zväzov v utorok uviedlo, že v dôsledku záplav spôsobených lejakmi, ktoré Chartúm a jeho okolie zasiahli cez víkend, došlo k zničeniu viac ako 1300 budov.

Záplavy zaznamenali najmä v južných predmestiach Chartúmu, ktoré ležia na sútoku Bieleho a Modrého Níla. Podľa SPA by záplavy mohli viesť k vypuknutiu epidémií a preťaženiu hygienických služieb.

Pri likvidácii škôd spôsobených záplavami pomáha sudánska armáda. Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že intenzívnymi dažďami a ich dôsledkami bolo od začiatku tohto mesiaca postihnutých 12 sudánskych provincií.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruská vláda vyčlenila financie na hasenie požiarov na Sibíri
<< predchádzajúci článok
Nemecký politik odvolal svoje protiimigračné výroky

Po intenzívnych dažďoch došlo v sudánskej metropole Chartúm k záplavám - diskusné fórum čitateľov