Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. februára 2006

Po páde 5-podlažnej budovy v Bangléši najmenej 3 mŕtviNajmenej tri osoby zahynuli a desiatky ďalších sa zranili v bangladéšskej metropole, kde sa v sobotu zrútila 5-podlažná budova. V budove, ktorá stála v priemyselnej oblasti, boli obchody, ...Zdieľať

DHÁKA 25. februára (WN/SITA/AFP) - Najmenej tri osoby zahynuli a desiatky ďalších sa zranili v bangladéšskej metropole, kde sa v sobotu zrútila 5-podlažná budova. V budove, ktorá stála v priemyselnej oblasti, boli obchody, kancelárie a odevný závod, uviedla polícia. V čase nešťastia sa vo fabrike nachádzalo veľa robotníkov, povedal policajný predstaviteľ z Dháky Obasidúr Rahman. Na mieste zasahujú policajti, požiarnici a dobrovoľníci, ktorí sa pokúšajú za pomoci buldozérov a fréz zachrániť ľudí uviaznutých v troskách. Hoci sobota je v Bangladéši voľný deň, v mnohých súkromných fabrikách a obchodoch sa pracuje aj počas víkendu.

Sobotná katastrofa je už druhá za posledné dva dni. Vo štvrtok pri požiari v textilnej fabrike v juhovýchodnom prístavnom meste Chittagong zahynulo 52 osôb a vyše 100 utrpelo zranenia. Pracovníci zo závodu nemohli utiecť, pretože jeho šéfovia zavreli dvere v snahe predísť krádežiam. Išlo o najväčšie priemyselné nešťastie v krajine.

FOTO : SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z trosiek moskovskej tržnice vytiahli ďalšie obete
<< predchádzajúci článok
V zavalenej dedine na Filipínach ukončili pátranie po živých

Po páde 5-podlažnej budovy v Bangléši najmenej 3 mŕtvi - diskusné fórum čitateľov