15. apríla 2017

Po Slovane zdolal DAC aj Trenčín, Podbrezová utŕžila ďalšiu prehru

Na snímke radosť futbalistov DAC 1904 Dunajská Streda

Na snímke radosť futbalistov DAC 1904 Dunajská Streda Foto: TASR/Pavel Neubauer
Trenčín 15. apríla (TASR) - Úvodné náznaky šancí mali Trenčania, ale Paur sa nepresadil po prihrávkach Jangu ani Skovajsu po rohovom kope. Ďalší center AS zlikvidoval hosťujúci brankár Slávik. Gól tak padol na opačnej strane: v 14. minúte dostal Pačinda loptu za obranu a prekonal Šemrinca - 0:1. Autor otváracieho zásahu sa o chvíľu posunul do úlohy prihrávajúceho, Sarra ubránil Zubairu. Trenčín v 35. minúte márne reklamoval ruku súpera v pokutovom území Dunajskej Stredy.

Po zmene strán sa uvoľnil Beridze, ale Jangu, na ktorého smerovala loptu, predstihla defenzíva DAC. S blížiacim sa záverom sa o vyrovnanie aktívne snažil Ubbink, v 74. minúte vysunul Adekunleho, ten si však hodil loptu príliš dopredu. O minút neskôr sa už Ubbink dostal aj k zakončeniu, ale trafil iba brániaceho hráča. Následne odcentroval do šestnástky a Trenčania sa opäť zbytočne dožadovali pokutového kopu. Na stave sa už nič nezmenilo a Dunajská Streda zvíťazila nad domácim Trenčínom 1:0.

AS Trenčín - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:1)
Gól:
14. Pačinda. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Lawrence, Paur - Živkovič, Sarr, Pambou, 2866 divákov

Zostavy a striedania:

Trenčín: Šemrinec – Skovajsa, Kleščík, Lawrence, Klooster (75. Mance) – Zubairu – Paur, Ubbink – Kvocera (62. Adekunle), Janga, Beridze

Dunajská Streda: Slávik – Davis, Huk, Živković, Šatka – Ljubičič, Ľupták, K. Vida (77. Michalík), Aluku, Pačinda (60. Brašeň) – Sarr (84. Rambou)

ŽP Podbrezová - MFK Michalovce 1:4

V prvom polčase mali miernu prevahu domáci futbalisti, ale do šancí sa dostávali hostia. Využívali chyby v defenzíve súpera, po ktorých mohli skórovať. Najprv Kuciak chytil možnosť Koscelníka a bravúrne zasiahol aj zoči–voči Kushtovi. Podbrezová mala zaujímavú akciu v 22. minúte. Mikuš dostal dobrú loptu do šestnástky, kde po kontakte so Sipľakom spadol, penalta sa však nepískala. Po polhodine hry Polievka pekne prihral Viazankovi do rohu šestnástky, ten zakončil dvakrát, ale len do hráča Michaloviec. Dôležitý moment nastal v 43. minúte. Domácim nevyšiel nacvičený signál z rohu v podaní Kochan – Podio, nasledoval brejk Zemplínčanov a nedorozumenie v defenzíve "železiarov". Napokon Koscelníkov center umiestnil do šibenice hlavou dezorientovaný Viazanko a prekonal tak vlastného brankára – 0:1.

Do druhého dejstva nastúpili Podbrezovčania so zmenami v zostave ofenzívne naladení. Po dlhých autoch a centroch mohli vyrovnať z hlavičiek Vajdu a Kriváka. Napokon sa im to podarilo po rohovom kope Kuzmu, ktorý poslal loptu na vzdialenejšiu žrď, kde operoval Kupčík, ten už hlavičkoval zblízka presne. Prevaha bola na strane domácich, ktorí však vzadu robili chyby a tie hostia potrestali. Dôležitý moment nastal v 67. minúte. Hlavný arbiter najprv súboj dvoch hráčov posúdil ako bežný, no postranný rozhodca mal iný názor a nariadenú penaltu premenil Žofčák. ŽP Šport potom otvoril hru a doplatil na to. Po chybe Djordjeviča sa opäť presadil v šestnástke Žofčák a klinec do rakvy zasadil po odrazenej lopte na pravej strane šestnástky pohotový Danko. V závere sa ešte zrodili šance na oboch stranách, ale skóre sa nemenilo.

FO ŽP Šport Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 1:4 (0:1)
54. Kupčík - 67. a 72. Žofčák (prvý z 11 m), 43. Viazanko (vlastný), 76. Danko. Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Qose (Michalovce), 1115 divákov

ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kupčík, Djordjevič – Podio (46. K. Kuzma), Vajda – Viazanko, Kochan, Polievka (46. Bernadina) – M. Mikuš

Zemplín: P. Macej - Kristi Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák - Grič - I. Žofčák (84. Vajs), Dimitriadis, Turík (61. Danko), Koscelník (65. Regáli) – Kushta