Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    ZOH Soči 2014

22. februára 2014

Po triumfe v ' obráku' Rus Wild zlatý aj v klasickom slalomeRuský snoubordista Vic Wild získal na ZOH v Soči zlatú medailu v paralelnom slalome. Striebro si v sobotňajšom "veľkom finále" vybojoval Slovinec Žan Košir, bronz po triumfe v "malom finále" ...Zdieľať
Červená Poľana 22. februára (TASR) - Ruský snoubordista Vic Wild získal na ZOH v Soči zlatú medailu v paralelnom slalome. Striebro si v sobotňajšom "veľkom finále" vybojoval Slovinec Žan Košir, bronz po triumfe v "malom finále" patrí Rakúšanovi Benjaminovi Karlovi.


Pre Wilda je to druhá zlatá medaila, pred štyrmi dňami triumfoval vo finále paralelného obrovského slalomu. Druhý cenný kov v Soči získal aj Košir, v "obráku" bol bronzový, teraz si o stupienok polepšil. Vo finále však nemal na Wilda nárok, ten pred davom nadšených ruských fanúšikov vyhral obe jazdy. Rodák z USA sa stal prvým snoubordistom v olympijských dejinách, ktorý v rámci jedných hier dokázal získať dve zlaté medaily.

výsledky:
1. Vic Wild (Rus.), 2. Žan Košir (Slov.), 3. Benjamin Karl (Rak.), 4. Aaron March (Tal.), 5. Lukas Mathies (Rak.), 6. Patrick Bussler (Nem.), 7. Nevin Galmarini (Švajč.), 8. Roland Fischnaller (Tal.), 9. Simon Schoch, 10. Kaspar Flütsch (obaja Švajč.)


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rakúska snoubordistka Dujmovitsová získala zlato v paralelnom slalome
<< predchádzajúci článok
Tretí prípad dopingu v Soči, Ukrajinka Lisogorová mala pozitívny test

Po triumfe v ' obráku' Rus Wild zlatý aj v klasickom slalome - diskusné fórum čitateľov