Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júla 2007

Po úniku fosforu na Ukrajine celkovo hospitalizovali 152 osôbPo úniku jedovatého fosforu na západe Ukrajiny hospitalizovali celkove 152 osôb, uviedli vo štvrtok oficiálni predstavitelia. K úniku chemikálie došlo v pondelok neďaleko Ľvova po vykoľajení ...Zdieľať

ĽVOV 19. júla (WEBNOVINY) - Po úniku jedovatého fosforu na západe Ukrajiny hospitalizovali celkove 152 osôb, uviedli vo štvrtok oficiálni predstavitelia. K úniku chemikálie došlo v pondelok neďaleko Ľvova po vykoľajení nákladného vlaku, ktorý viezol 50 ton žltého fosforu, ktorý sa následne vznietil. Počet hospitalizovaných sa v noci na štvrtok takmer zdvojnásobil. Úrady však naďalej ubezpečujú, že okolitým dedinám žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

"Situácia je stabilizovaná a pod kontrolou. Nikto neprepadá panike," povedal hovorca ministerstva pre mimoriadne situácie Pavlo Vasylenko. Pohotovostné zložky vo štvrtok odstránili havarované vozne a okolie zabezpečili proti novému požiaru.

Nebezpečný dym zasiahol oblasť, v ktorej žije 11 tisíc ľudí. Ukrajinský vicepremiér Alexandr Kuzmuk v utorok nehodu prirovnal k černobyľskej jadrovej katastrofe z roku 1986. Vlak vypravený z Kazachstanu smeroval do Poľska, kde fosfor chceli využiť pri výrobe hnojív.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jasným favoritom volieb v Turecku je súčasná vládna strana AKP
<< predchádzajúci článok
Hamás buduje v Pásme Gazy skutočnú armádu