Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

01. júna 2020

Po viac ako troch mesiacoch otvorili v Ríme a Vatikáne turistické atrakcie, návštevníkov už pustia aj do Sixtínskej kaplnkyV pondelok po troch mesiacoch opätovne otvorili Vatikánske múzeá a pred jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií sveta sa hneď vytvoril dlhý rad návštevníkov s rúškami. Ľudia stáli v rozostupoch a ...Zdieľať
virus_outbreak_italy_colosseum_reopens_46652 dc7e7d24bb804c4db47280bfd1a90964 676x451 1.6.2020  - V pondelok po troch mesiacoch opätovne otvorili Vatikánske múzeá a pred jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií sveta sa hneď vytvoril dlhý rad návštevníkov s rúškami. Ľudia stáli v rozostupoch a každému jednému odmerali teplotu, než si mohli ísť prezrieť vnútorné priestory vrátane slávnej Sixtínskej kaplnky. Návštevníkov prišla krátko pozdraviť aj riaditeľka múzeí Barbara Jattaová.


V Ríme rovnako otvorili brány veľké turistické atrakcie, medzi nimi aj známe Koloseum. Pred ním sa však zjavne v prvý deň zhromaždilo viac televíznych štábov ako samotných turistov.

Taliansko plánuje v stredu znovu uvoľniť niektoré opatrenia súvisiace s pandémiou s cieľom podporiť turizmus, ktorý tvorí približne 13 percent HDP krajiny.

Taliani sa budú môcť po krajine voľne pohybovať a návštevníci z Európskej únie nebudú musieť absolvovať povinnú karanténu.

Napriek týmto snahám presadzujú niektoré regionálne vlády možnosti monitorovania či testovania turistov, aby si boli istí, že nie sú nakazení koronavírusom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Po viac ako troch mesiacoch otvorili v Ríme a Vatikáne turistické atrakcie, návštevníkov už pustia aj do Sixtínskej kaplnky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Google odložil spustenie operačného systému Android 11
<< predchádzajúci článok
Štátne divadlo v Košiciach má nového generálneho riaditeľa, funkcie sa ujal Ondrej Šoth

Po viac ako troch mesiacoch otvorili v Ríme a Vatikáne turistické atrakcie, návštevníkov už pustia aj do Sixtínskej kaplnky - diskusné fórum čitateľov