Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

23. júla 2007

Počas festivalu Pohoda zadržali policajti šesť vodičákovPočas hudobného festivalu Pohoda, ktorý sa cez víkend konal v Trenčíne, mali dosť práce aj policajti. V štyroch prípadoch začali trestné stíhanie vo veci prečinu nedovolenej ...Zdieľať

BRATISLAVA / TRENČÍN 23. júla (WEBNOVINY) - Počas hudobného festivalu Pohoda, ktorý sa cez víkend konal v Trenčíne, mali dosť práce aj policajti. V štyroch prípadoch začali trestné stíhanie vo veci prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Hlaváčová, policajti zaistili na hraničnom priechode s ČR v štyroch vozidlách, ktoré prechádzali na územie SR, látky rastlinného pôvodu. Budú podrobené expertíznemu skúmaniu. Pokiaľ expertízy potvrdia, že ide o drogy, vznesú obvinenie voči konkrétnym osobám.

Počas festivalu policajti skontrolovali približne 500 osôb a 1 000 motorových vozidiel. Kontrolovali všetky motorové vozidlá, ktoré odchádzali z areálu festivalu. Spolu uložili 142 pokút a zadržali šiestim vodičom vodičský preukaz za požitie alkoholických nápojov. Štyri osoby predviedli na policajný útvar. Na dopravný inšpektorát oznámili šesť priestupkov. Policajti tiež zistili počas festivalu tri trestné činy: marenie výkonu úradného rozhodnutia, výtržníctvo a krádež. Z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia je od 21. júla obvinený 43-ročný muž z Trenčína, lebo jazdil s autom v čase, keď mal zákaz na 16 mesiacov.

Z výtržníctva obvinili 22-ročného muža z Trenčína. Mladý Trenčan napadol fyzicky na verejnom mieste v Trenčíne 20-ročnú ženu, ktorú museli ošetriť v nemocnici. Od 22. júla pátrali policajti po ukradnutom aute zn. Opel Astra. Vozidlo odcudzil krátko po polnoci z parkovacieho sektoru letiska v Trenčíne neznámy páchateľ. Po takmer trojhodinovej pátracej akcii našli policajti auto nepoškodené a zamknuté neďaleko letiskovej plochy v Trenčíne. Jeho majiteľovi tak nevznikla žiadna škoda.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sedem opier na nemeckom festivale Richarda Wagnera
<< predchádzajúci článok
Filmoví Simpsonovci zaútočia na slovenské kiná