Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. februára 2019

Počas minulého týždňa zahynuli na železničných tratiach traja ľudiaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava 11. februára (TASR) – Na tratiach Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) došlo počas uplynulého týždňa k trom zrážkam človeka s vlakom. Všetky boli smrteľné. Ako informoval Dávid Bozsaky z odboru komunikácie Generálneho riaditeľstva ŽSR, zmeškaných bolo celkovo 29 vlakov osobnej dopravy.


K zrážkam osôb s vlakom došlo v úseku Raslavice – Bardejov, Cífer – Trnava a na železničnej stanici (ŽST) Piešťany. Neoprávnene sa pohybujúcu osobu v priechodnom priereze koľaje spozoroval rušňovodič nákladného vlaku v úseku Slovenské Nové Mesto – Streda nad Bodrogom. Privolaná hliadka polície osobu nenašla, udalosť nemala vplyv na dopravu.

ŽSR ako správca infraštruktúry opakovane apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie.

Opakovane vyzývajú rodičov, aby svoje deti vystríhali pred situáciami, v ktorých môže byť ohrozený ich život. "Žiadame rodičov, aby svoje deti naučili, že železnica nie je v žiadnom prípade miesto pre hry. Tiež, aby rodičia dôsledne deťom vysvetlili, čo môžu tieto riskantné hry znamenať, ako sa môže zdanlivo nevinná hra vypomstiť a skončiť sa až tragicky," upozorňujú ŽSR.

Vandali vyčíňali na železniciach aj minulý týždeň. Vlámanie do bufetu na ŽST Šaľa oznámil výpravca, privolaná hliadka polície páchateľov zadržala. Cestujúci rozbil vchodové dvere do zákazníckeho centra, okno a tri výplne osobných pokladníc. Po príchode osobného vlaku do ŽST Bratislava hlavná stanica vlakvedúca nahlásila sprejovanie vozňa grafiti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Regulačný úrad bude merať pokrytie širokopásmovým internetom
<< predchádzajúci článok
V bystrickom divadle budú na Valentína čítať z knihy Vagina Monology

Počas minulého týždňa zahynuli na železničných tratiach traja ľudia - diskusné fórum čitateľov