Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. júla 2020

Počet chorých na Covid-19 v USA stúpa, ale miera nezamestnanosti klesla už druhý mesiac po sebeAmerickí zamestnávatelia v júni zvýšili počet svojich zamestnancov o 4,8 milióna a miera nezamestnanosti v krajine klesla na 11,1 percenta. Situácia na trhu práce v USA sa už druhý mesiac v rade ...Zdieľať
virus_outbreak_florida_14703 33dc99ffe85c46dda77034e678d6eccd 676x451 2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Americkí zamestnávatelia v júni zvýšili počet svojich zamestnancov o 4,8 milióna a miera nezamestnanosti v krajine klesla na 11,1 percenta.


Situácia na trhu práce v USA sa už druhý mesiac v rade zlepšila. Krajina tak opätovne otvorila tretinu z 22 miliónov pracovných pozícií, ktoré boli zrušené pre recesiu vyvolanú pandémiou.

Ekonómovia odhadovali, že súkromné firmy, štátni zamestnávatelia a neziskové organizácie v júni vytvoria iba 3 milióny pracovných miest.

Keďže počet potvrdených prípadov nakazenia sa koronavírusom v USA stúpa, mnoho údajov naznačuje, že zotavovanie trhu práce sa pravdepodobne zastavuje. Avšak v americkej ekonomike sa objavilo niekoľko svetlých bodov.

Napríklad podľa zistení Inštitútu riadenia zásob (ISM) aktivita spracovateľského priemyslu v júni stúpla, pribúdajú nové objednávky a firmy vytvárajú nové pracovné pozície.Zdroj: Webnoviny.sk - Počet chorých na Covid-19 v USA stúpa, ale miera nezamestnanosti klesla už druhý mesiac po sebe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Turistka prepadla cez zábradlie a narazila na skaly, pomáhali jej leteckí záchranári
<< predchádzajúci článok
Polícia si posvietila na troch dílerov drog, ale zadržala aj niekoľkých užívateľov (foto)

Počet chorých na Covid-19 v USA stúpa, ale miera nezamestnanosti klesla už druhý mesiac po sebe - diskusné fórum čitateľov