Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

13. marca 2021

Počet majiteľov domácich zvierat stúpol počas lockdownu o 3,2 milióna. Supermarkety začínajú mať obavyCelkovo 3,2 milióna britských domácností si od začiatku pandémie zadovážilo domáceho miláčika. Uviedla to britská Asociácia výrobcov potravín pre domáce zvieratá (PFMA). Podľa asociácie to ...Zdieľať
pes 676x451 13.3.2021  - Celkovo 3,2 milióna britských domácností si od začiatku pandémie zadovážilo domáceho miláčika. Uviedla to britská Asociácia výrobcov potravín pre domáce zvieratá (PFMA).


Podľa asociácie to znamená, že v súčasnosti má domáceho miláčika už 17 miliónov domácností v Spojenom kráľovstve. Hlavným motorom tohto trendu sú mladí ľudia, pričom viac ako polovica nových majiteľov je vo veku 16 až 34 rokov. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Mnohí Briti si domáce zviera kúpili v reakcii na spoločenskú izoláciu, ale existujú aj obavy o zdravie zvierat.

„Rozšírenie domácnosti o domáceho miláčika v čase pandémie COVID-19 môže mať následky," konštatovala zástupkyňa šéfa spomenutej asociácie Nicole Paleyová.

Napríklad britské supermarkety už zaznamenali bezpríkladný rast počtu vlastníkov domácich zvierat a upozorňujú, že to spôsobuje nedostatok niektorých tovarov pre psov a mačky.


Zdroj: Webnoviny.sk - Počet majiteľov domácich zvierat stúpol počas lockdownu o 3,2 milióna. Supermarkety začínajú mať obavy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Udeľovanie filmových cien Cézar poznačili protesty proti uzavretiu kín
<< predchádzajúci článok
Nominácie na Zlatú malinu sú známe, najviac anticien môže získať Dolittle a 365 dní (video)

Počet majiteľov domácich zvierat stúpol počas lockdownu o 3,2 milióna. Supermarkety začínajú mať obavy - diskusné fórum čitateľov