Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2019

Počet obetí čínskeho tajfúnu Lekima sa zvýšil na 44Archívna snímka z tajfúnu Lekima.Zdieľať
Archívna snímka z tajfúnu Lekima. Foto: TASR/AP
Šanghaj 12. augusta (TASR) - Na najmenej 44 mŕtvych sa v pondelok zvýšil počet obetí tajfúnu Lekima, ktorý zasiahol východnú Čínu. Ďalších 16 osôb zostáva nezvestných, pričom viac ako milión ľudí muselo pre tajfún opustiť svoje domovy. S odvolaním sa na správy miestnych médií o tom informovala agentúra AFP.


Na záberoch miestnej televízie CCTV bolo vidieť polia a ulice zaplavené bahnitou vodou, potopené vozidlá, ako aj trosky a polámané stromy v oblastiach, ktorými sa tajfún prehnal, približuje AP.

Supertajfún Lekima, v poradí už deviaty tajfún v Číne od začiatku tohto roka, udrel na pevninu v provincii Če-ťiang v sobotu ráno, keď ho sprevádzal vietor dosahujúci v nárazoch rýchlosť takmer 190 kilometrov za hodinu.

V regióne evakuovali podľa čínskych médií viac než milión ľudí, z toho 253.000 v Šanghaji, a značne narušená bola aj doprava, keď zrušili tisíce letov a pozastavili prevádzku vlakov.

Tajfún poškodil podľa provinciálnych úradov len v Če-ťiangu vyše 173.000 hektárov plodín a 34.000 domov. Hospodárske škody odhadli na 14,57 miliardy jüanov (1,84 mld. eur), informovala štátna tlačová agentúra Sinchua.

K smrtonosnému zosuvu pôdy došlo približne 130 kilometrov severne od pobrežného mesta Wen-čou, keď sa zrútila prírodná hrádza v oblasti, kde napadalo 160 milimetrov zrážok za tri hodiny, vyplýva zo správy štátnej televízie CCTV.

Do nedele podľa CCTV obnovili dodávky elektriny do časti postihnutých domov, pričom prevádzku obnovili aj na niektorých úsekoch železníc.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na svidníckom cintoríne má pribudnúť asi 200 nových hrobových miest
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy stále klesajú, cena Brentu skĺzla bližšie k hranici 58 USD

Počet obetí čínskeho tajfúnu Lekima sa zvýšil na 44 - diskusné fórum čitateľov