Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. júla 2006

Počet obetí tropickej búrky Bilis stúpol na 518Počet obetí tropickej búrky Bilis v Číne v sobotu dosiahol 518 potom, ako oficiálni predstavitelia informovali o ďalších 36 prípadoch úmrtia v južnej provincii Kuang-tung. Uviedla to čínska tlačová ...Zdieľať

PEKING 22. júla (WEBNOVINY) - Počet obetí tropickej búrky Bilis v Číne v sobotu dosiahol 518 potom, ako oficiálni predstavitelia informovali o ďalších 36 prípadoch úmrtia v južnej provincii Kuang-tung. Uviedla to čínska tlačová agentúra Sin-chua (Nová Čína). Provincia Kuang-tung predtým hlásila 63 mŕtvych, pričom Sin-chua neuvádza, ako zahynuli ďalší ľudia.

Búrka Bilis 14. júla zasiahla pobrežnú oblasť na juhovýchode Číny. Spôsobila tu rozsiahle povodne a zosuvy bahna, ktoré zničili tisícky domov a milióny obyvateľov donútili k úteku. Najhoršie postihnutou je provincia Chu-nan, kde podľa agentúry Sin-chua potvrdili smrť 346 osôb a ďalších 89 ľudí je nezvestných. V provincii Kuang-tung zahynulo 30 osôb a 43 obetí zaznamenali v provincii Fu-ťien.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Letectvo za posledných 24 hodín zasiahlo 150 cieľov v Libanone
<< predchádzajúci článok
Hrušovský si neželá štiepenie kresťanskej demokracie