Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. januára 2019

Počet obyvateľov vlani v Humennom klesol, evidovali viac rozvodovNámestia slobody v Humennom, ilustračná snímka.Zdieľať
Námestia slobody v Humennom, ilustračná snímka. Foto: TASR/Tomáš Doboš
Humenné 11. januára (TASR) - Počet obyvateľov Humenného vlani klesol. Kým v roku 2017 ich bolo v meste 32.813, ku koncu minulého roka ich evidovali 32.533.


"V roku 2018 zomrelo 269 osôb a 587 sa ich odsťahovalo. Naopak, do Humenného sa prisťahovali 343 občania," informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu radnice. V uplynulom roku sa v humenskej nemocnici narodilo 570 detí, z toho 287 bolo chlapcov a 283 dievčat. Dvojčatá si domov odnieslo 13 mamičiek. Humenčanov sa podľa Dochánovej narodilo 260. "K najzaujímavejším menám roka 2018 patria Jason, Jeremiáš, Ryen, Slaven, Zeynep, Ajša, Ashley, Amy, Ellie, Elizabeth či Rachel," vymenovala.

Vlani evidovali v meste 197 sobášov, medzi nimi boli aj zväzky uzavreté s cudzincami. "V matričnom obvode Humenné si povedali áno aj snúbenci, z ktorých jeden bol napr. z Talianska, Rumunska, Slovinska, Turecka či Česka, ale aj zo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, Ukrajiny, Kazašskej či Poľskej republiky, dokonca aj z Nepálskej federatívnej demokratickej republiky," uviedla Dochánová. Poznamenala, že oproti roku 2017 stúpol počet rozvodov na 77.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rezidenčnému parkovaniu v Petržalke bude predchádzať sčítanie áut
<< predchádzajúci článok
Z Egypta vyhostili Nemca, pre údajné kontakty s islamistami

Počet obyvateľov vlani v Humennom klesol, evidovali viac rozvodov - diskusné fórum čitateľov