Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. januára 2022

Počet pracujúcich cudzincov na Slovensku ku koncu roka klesol, najpočetnejšiu skupinu tvoria UkrajinciPočet cudzincov pracujúcich na Slovensku koncom minulého roka klesol. V poslednom mesiaci vlaňajška na Slovensku pracovalo 68,2 tisíca cudzincov, čo bolo o 395 osôb menej ako v novembri. Medziročne sa pritom ...Zdieľať
gettyimages 1277750229 676x451 25.1.2022 (Webnoviny.sk) - Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku koncom minulého roka klesol. V poslednom mesiaci vlaňajška na Slovensku pracovalo 68,2 tisíca cudzincov, čo bolo o 395 osôb menej ako v novembri. Medziročne sa pritom počet občanov iných štátov pracujúcich na našom území znížil o 824. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčšiu skupinu tvoria Ukrajinci


Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V minulom mesiaci ich na slovenskom trhu práce pribudlo 27, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás stúpol na 19,5 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac znížil o 259 osôb na 9,2 tisíca.

Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7-tisíc, nasledovali Česi so 6-tisíc pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,1 tisíca.

Okolie Bratislavy je najvyhľadávanejšie


Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu minulého roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 22 tisíc cudzincov.

Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 4,5 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 1,6 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 11 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci vlaňajška v okrese Medzilaborce.


Zdroj: Webnoviny.sk - Počet pracujúcich cudzincov na Slovensku ku koncu roka klesol, najpočetnejšiu skupinu tvoria Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taliani sa ocitli v patovej situácii pri voľbe nového prezidenta, prvé kolo ostalo bez jasného víťaza
<< predchádzajúci článok
NN je opäť TOP zamestnávateľ. Zamestnanci oceňujú možnosti vzdelávania, flexibilitu pracovného času aj duševnú pohodu