Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. júna 2011

Počet zamestnancov štátnej správy klesol o vyše 5 000Počet zamestnancov štátnej správy bol v prvom ...Zdieľať
protimonopolny urad sr Najväčší pokles počtu zamestnancov z organizácií štátnej správy pritom vykázal Protimonopolný úrad SR, a to o 13,3 %.Foto: SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) - Počet zamestnancov štátnej správy bol v prvom štvrťroku tohto roka o vyše 5 000 nižší, ako v rovnakom období vlani. Vyplýva to z informácie rezortu financií o postupe šetrenia štátnej správy na osobných výdavkoch, ktorú v stredu prerokoval vládny kabinet. „Z porovnania skutočného plnenia zamestnanosti za prvý štvrťrok 2011 oproti prvému štvrťroku 2010 vyplýva, že kapitoly štátneho rozpočtu medziročne reálne znížili skutočný počet zamestnancov o 5 107 osôb, čo zodpovedá 4 % počtu zamestnancov za prvý štvrťrok 2010,“ konštatuje sa v správe.


Najväčší pokles počtu zamestnancov z organizácií štátnej správy pritom vykázal Protimonopolný úrad SR, a to o 13,3 %. Nasledoval rezort zdravotníctva so znížením počtu zamestnancov o 9,6 %, rezort dopravy s 8,8 %, Rada pre vysielanie a retransmisiu s 8 % a rezort práce a pôdohospodárstva s poklesom zhodne o 7,9 %. Naopak, o 20,7 % vzrástol počet zamestnancov Najvyššieho súdu SR, ktorý tak naplnil stav zamestnanosti do úrovne rozpočtu. Mierne vzrástol aj počet zamestnancov Ústavného súdu SR a Kancelárie verejného ochrancu práv.

Kapitoly štátneho rozpočtu mohli však osobné výdavky šetriť aj predlžovaním pracovného času. K 1. máju tohto roka však k zvýšeniu pracovného času v porovnaní s minulým rokom pristúpilo len päť štátnych organizácií. Sú to ministerstvá vnútra, spravodlivosti, financií a práce a Úrad geodézie, kartografie a katastra SR.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pienstav plánuje ku koncu júna dosiahnuť zisk
<< predchádzajúci článok
Slovensko vlani opäť prvé vo výrobe áut na 1000 obyvateľov