Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. novembra 2011

Podielové fondy prišli v októbri o viac ako 86 mil. eurObjem prostriedkov v podielových fondoch poklesol aj v októbri tohto roka. Fondy v správe členov Slovenskej asociácie správcovských spoločností zaznamenali v desiatom mesiaci záporné čisté predaje ...Zdieľať
peniaze mena BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) - Objem prostriedkov v podielových fondoch poklesol aj v októbri tohto roka. Fondy v správe členov Slovenskej asociácie správcovských spoločností zaznamenali v desiatom mesiaci záporné čisté predaje v objeme 86,15 mil. eur, čo sú o 2,4 mil. eur vyššie záporné predaje ako mesiac predtým. V auguste pritom záporné čisté predaje predstavovali až 230,2 mil. eur.


Čistá hodnota aktív vo fondoch ku koncu októbra podľa údajov asociácie dosahovala 3,996 mld. eur. To predstavuje medzimesačný pokles o 0,77 %. V závere vlaňajška čistá hodnota aktív vo fondoch prevyšovala 4,5 mld. eur. Najviac prostriedkov mali pritom ku koncu desiateho mesiaca investori vo fondoch peňažného trhu, ktoré vykazovali čistú hodnotu aktív v objeme 1,486 mld. eur. V porovnaní s koncom septembra predstavoval pokles objemu aktív v tomto type fondov 6,2 %.

Druhý najvyšší objem prostriedkov investorov smeroval do dlhopisových fondov, kde čistá hodnota aktív predstavovala 554,8 mil. eur. Zmiešané fondy vykázali hodnotu aktív v objeme 504,8 mil. eur a akciové fondy evidovali aktíva vo výške 412 mil. eur. Čistá hodnota aktív vo fondoch z kategórie iné predstavovala 378,7 mil. eur.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladá žena brutálne dobodala vlastnú matku
<< predchádzajúci článok
EK upozornila päť štátov na riziko porušenia pravidiel