Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

31. mája 2023

Podkonický bude asistentom trénera v tíme Avangard Omsk, účastníka KHLSlovenský hokejový tréner Andrej Podkonický bude v nasledujúcej sezóne 2023/2024 pôsobiť v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). ...Zdieľať
podkonicky 676x451 31.5.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový tréner Andrej Podkonický bude v nasledujúcej sezóne 2023/2024 pôsobiť v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Štyridsaťpäťročný Zvolenčan podpísal ročný kontrakt s účastníkom tejto súťaže Avangardom Omsk, v ktorom bude zastávať funkciu asistenta trénera. V ročníku 2022/2023 Podkonický pracoval v extraligovom Slovane Bratislava a pôsobil ako asistent Craiga Ramsayho pri slovenskej reprezentácii.


Generálny riaditeľ Avangardu Anton Kurianov povedal, že klub hľadal progresívneho trénera s perspektívou. „Podkonický vyhral dvakrát slovenskú extraligu, má bohaté skúsenosti s reprezentáciou a bronzovú olympijskú medailu. Pôsobil ako asistent aj hlavný tréner, špecializuje sa na rozvoj obrancov a hru v oslabení. Veľa času venuje analyzovaniu videa, taktike, miluje prácu s mladými hráčmi. Dôležité je aj to, že hral v Rusku, hovorí po rusky a anglicky. Podpisom Podkonického sme doplnili trénerský štáb,“ poznamenal Kurianov na klubovom webe.


Zdroj: SITA.sk - Podkonický bude asistentom trénera v tíme Avangard Omsk, účastníka KHL © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenskí futbalisti prehrali v osemfinále na MS20 s Kolumbiou 1:5
<< predchádzajúci článok
Slovenský zväz ľadového hokeja tvrdí, že naďalej rokuje s extraligovými klubmi o prihlásení do najvyššej domácej súťaže