15. apríla 2012

Podľa Martina Škrtela si Liverpool finále FA Cupu zaslúžil

Postup FC Liverpool do finále najstaršej futbalovej súťaže na svete FA Cupu urobil, prirodzene, radosť aj slovenskému stopérovi v službách "The Reds" Martinovi Škrtelovi. Mužstvo ...

martin skrtel LONDÝN 15. apríla (WEBNOVINY) - Postup FC Liverpool do finále najstaršej futbalovej súťaže na svete FA Cupu urobil, prirodzene, radosť aj slovenskému stopérovi v službách "The Reds" Martinovi Škrtelovi.

Mužstvo z Anfield Road zvíťazilo v sobotňajšom prvom semifinále na londýnskom štadióne Wembley nad mestským rivalom FC Everton 2:1 a vo finále si zmeria sily s jedným z dvojice Tottenham Hotspur - FC Chelsea. Druhý semifinálový duel je na programe v nedeľu od 19.00 h SELČ.

O postup zverencov Kennyho Dalglisha do finále FA Cupu sa gólmi postarali útočníci Luis Suárez a Andy Carroll. V drese "karameliek" otváral skóre stretnutia chorvátsky reprezentant Nikica Jelavič. Slovenský stredný obranca Škrtel odohral celý zápas, jeho reprezentačný spoluhráč pôsobiaci v Evertone brankár Ján Mucha ml. nefiguroval v zápise o stretnutí.

"Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo postúpiť aj do finále FA Cupu. Bol to pre nás skvelý deň vo vynikajúcej atmosfére. Myslím si, že sme zvíťazili úplne zaslúžene, hlavne v druhom polčase sme na ihrisku dominovali a Everton sme prakticky k ničomu nepustili. Opäť sme dokázali veľkého tímového ducha a aj keď sme po prvom polčase prehrávali o gól, napokon sme zápas otočili," povedal pre svoju oficiálnu internetovú stránku trojnásobný najlepší futbalista SR Škrtel.

LFC môže získať druhú cennú trofej v tejto sezóne, keď vo februári triumfoval v Ligovom pohári - Carling Cupe. Finále FA Cupu je na programe 5. mája opäť na londýnskom štadióne Wembley. Liverpool triumfoval v tejto pohárovej súťaži už sedemkrát, čo ho radí na štvrtú priečku v historických