Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. novembra 2023

Podľa Putina by mali všetci premýšľať, ako zastaviť tragédiu na Ukrajine. Z nepokračujúcich rokovaní obviňuje KyjevRuský vodca Vladimir Putin na samite G20 vyhlásil, že všetci by mali premýšľať o tom, ako zastaviť vojnu na Ukrajine, pretože je to ...Zdieľať
russia_putin_87030 676x451 22.11.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin na samite G20 vyhlásil, že všetci by mali premýšľať o tom, ako zastaviť vojnu na Ukrajine, pretože je to „tragédia“. Podľa webu news.sky.com šéf Kremľa povedal, že Rusko je pripravené na rokovania, ale opäť obvinil Ukrajinu z toho, že rokovania nepokračujú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Putin sa oháňal tvrdením, že na Ukrajine existuje zákon, ktorý rozhovory s Ruskom zakazuje. Obe strany sa už predtým zapojili do rokovaní, ale dosiahli len malý pokrok, keďže Rusko sa odmietlo vzdať územia, ktoré zabralo na Ukrajine, zatiaľ čo Kyjev chce späť všetky svoje územia.

Odvtedy Putin opakovane tvrdil, že je pripravený na rozhovory, ale podľa analytikov je v skutočnosti nepravdepodobné, že ich uskutoční až do výsledku volieb v USA. Dôvodom je to, že prezidentské voľby v roku 2024 môžu ovplyvniť podporu Západu pre Ukrajinu. Všeobecne sa očakáva, že republikánsku nomináciu získa Donald Trump, ktorý je veľmi kritický voči poskytovaniu podpory Kyjevu.

Zdroj: SITA.sk - Podľa Putina by mali všetci premýšľať, ako zastaviť tragédiu na Ukrajine. Z nepokračujúcich rokovaní obviňuje Kyjev © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jesenná ITAPA 2023: Hackeri budú čoraz viac cieliť na malých lekárov. Musíme im pomôcť brániť sa
<< predchádzajúci článok
Deti už môžu písať Ježiškovi, pohľadnicu je možné poslať aj cez špeciálnu internetovú aplikáciu (foto)