Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. augusta 2007

Podľa ZZP chýba zdravotníctvu koncepciaNávrh ministerstva zdravotníctva (MZ), ktorým žiada o zrušenie úlohy predložiť projekt vytvorenia jednej verejnoprávnej zdravotnej poisťovne zlúčením Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) a ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. augusta (WEBNOVINY) - Návrh ministerstva zdravotníctva (MZ), ktorým žiada o zrušenie úlohy predložiť projekt vytvorenia jednej verejnoprávnej zdravotnej poisťovne zlúčením Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) a Spoločnej zdravotnej poisťovne (SZP), je podľa Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) len ďalším konkrétnym príkladom nekoncepčnosti práce MZ a jeho podliehania politickým a lobistickým tlakom. "Ministerstvu zdravotníctva chýba racionálne uvažovanie a minister zrejme podlieha meniacim sa politickým názorom," konštatovalo v utorok ZZP.

Ako závažný fakt uviedlo ZZP, že navrhovateľa nezaujíma názor poistencov dotknutých poisťovní a síce, čo im toto alebo iné rozhodnutie prinesie. "Ak by bol ozajstný záujem o poistenca, tak by navrhovateľ predložil jasnú porovnávaciu analýzu, aké sú silné a slabé stránky, príležitosti a riziká procesu zlučovania," uviedlo ZZP. Takýmto spôsobom sa podľa ZZP len zneisťujú poistenci a v konečnom dôsledku aj celý sektor zdravotníctva.

Projekt vytvorenia jednej verejnoprávnej zdravotnej poisťovne zlúčením VšZP a SZP mal predložiť minister zdravotníctva do konca augusta tohto roku. MZ však navrhlo tento projekt odložiť s odôvodnením, že vykonalo analýzu dopadov vytvorenia jednej zdravotnej poisťovne, z ktorej vyplynulo, že v súčasnosti nie je vhodné realizovať daný zámer.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počiatek senior využíval prácu pre ŠtB na svoj prospech
<< predchádzajúci článok
Rast maďarského HDP v 2. kvartáli najpomalší za 11 rokov