Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. júna 2021

Podnikateľ Norbert Bödör zostáva vo väzbe, súd mu zamietol žiadosť o prepustenieNitriansky podnikateľ Norbert Bödör ostane v kolúznej a preventívnej väzbe. Ako pre agentúru SITA potvrdil hovorcaZdieľať
img_8959_copy 676x460 2.6.2021 (Webnoviny.sk) - Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör ostane v kolúznej a preventívnej väzbe. Ako pre agentúru SITA potvrdil hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, Špecializovaný trestný súd zamietol jeho žiadosť o prepustenie.


„Obvinený bol ponechaný vo väzbe pri nezmenených dôvodoch väzby. Prokurátor teda nemal dôvod podávať sťažnosť," uviedol hovorca.

Podozrenia z korupcie v PPA


Norbert Bödör čelí obvineniu v kauze Dobytkár a tiež Očistec. Vo väzbe je pre kauzu Dobytkár od júla minulého roku.

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur.

Obvinení sú aj policajní exfunkcionári


V skupine osôb podozrivých z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad bývalý šéf PPA Juraj Kožuch, bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír Partika, bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek Kodada, finančník Martin Kvietik alebo podnikatelia Norbert Bödör a Peter Kuba. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti či veterinár.

V kauze Očistec boli obvinení viacerí bývalí policajní funkcionári vrátane bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška alebo šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Róberta Krajmera.


Zdroj: Webnoviny.sk - Podnikateľ Norbert Bödör zostáva vo väzbe, súd mu zamietol žiadosť o prepustenie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novým izraelským prezidentom bude Isaac Herzog, v minulosti súperil s Netanjahuom o post premiéra
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo obrany sa dohodlo s vládou USA, do vrtuľníkov Blackhawk dá vybavenie bez navýšenia ceny

Podnikateľ Norbert Bödör zostáva vo väzbe, súd mu zamietol žiadosť o prepustenie - diskusné fórum čitateľov