Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. augusta 2011

Podpaľačské útoky v Berlíne pokračujú, zhorelo 15 áutNeznámi páchatelia počas noci z utorka na stredu opäť podpaľovali autá zaparkované v uliciach Berlína, kde od začiatku roka zhorelo už okolo 250 vozidiel. Regionálny denník Berliner Morgenpost na ...Zdieľať
bez nazvu BERLÍN 17. augusta (WEBNOVINY) - Neznámi páchatelia počas noci z utorka na stredu opäť podpaľovali autá zaparkované v uliciach Berlína, kde od začiatku roka zhorelo už okolo 250 vozidiel. Regionálny denník Berliner Morgenpost na svojom internetovom portáli uviedol, že polícia tentoraz zaznamenala 15 prípadov, z toho väčšinu v západnej štvrti Charlottenburg, kde podpaľači úradovali aj počas predošlej noci. Policajti a hasiči pritom dostávali príslušné hlásenia v takmer štvrťhodinovom intervale. V noci na utorok v rovnakej časti nemeckej metropoly zhorelo 11 vozidiel a ďalších deväť plamene poškodili.

Páchatelia sa zameriavajú najmä na autá drahších značiek, čo by mohlo poukazovať na ich politické pohnútky. Podľa Berliner Morgenpost berlínski kriminalisti vychádzajú z predpokladu, že útoky v posledných týždňoch boli dielom ľavicových extrémistov. Prípadmi sa momentálne zaoberá odbor takzvanej ochrany štátu, ktorý vyšetruje zločiny s politickým pozadím. Šance na dolapenie a potrestanie podpaľačov sú však nízke, keďže útoky spravidla trvajú len niekoľko sekúnd a vyšetrovatelia sú odkázaní na výpovede svedkov alebo videozáznamy. Na bezradnosť polície už zareagovala aj okresná pobočka vládnej Kresťansko-demokratickej únie, ktorá za informácie vedúce k zadržaniu páchateľov ponúka dodatočných 2000 eur. Štátna prokuratúra sa predtým snažila občanov motivovať 5000-eurovou odmenou.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecká opozícia kritizuje výsledky krízového summitu
<< predchádzajúci článok
Rím a Madrid potešila myšlienka vzniku vlády eurozóny