Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júla 2019

Podporovateľ ukrajinských separatistov vyviazol s podmienkouSúd v nemeckom meste Dortmund uložil v stredu podmienečný dvojročný trest odňatia slobody mužovi, ktorý mal bojovať na Ukrajine po boku tamojších proruských separatistov. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Dortmund 11. júla (TASR) - Súd v nemeckom meste Dortmund uložil v stredu podmienečný dvojročný trest odňatia slobody mužovi, ktorý mal bojovať na Ukrajine po boku tamojších proruských separatistov. Nemenovaný nemecký občan vo veku 43 rokov, narodený v bývalom Sovietskom zväze, sa zodpovedal z prípravy závažného trestného činu ohrozujúceho štát, informovala tlačová agentúra DPA.


Odsúdený muž vycestoval ešte v roku 2014 na Ukrajinu, aby tam bojoval po boku separatistov proti ukrajinskej armáde. Súd nedokázal jednoznačne určiť, či sa do bojov naozaj zapojil, podľa odôvodnenia rozsudku však mal takýto zámer a podstúpil preto výcvik zaobchádzania s guľometom.

Muža po návrate do Nemecka v roku 2016 zadržali na letisku v Hannoveri a následne ho vypočuli. "Obžalovaný išiel na Ukrajinu ako idealista a vrátil sa naspäť úplne rozčarovaný," povedal sudca Dirk Kienitz.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Iránske revolučné gardy sa pokúsili zastaviť britský tanker
<< predchádzajúci článok
Zelení nepodporia von der Leyenovú za predsedníčku EK

Podporovateľ ukrajinských separatistov vyviazol s podmienkou - diskusné fórum čitateľov