Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. apríla 2018

Podporovatelia tureckej opozície demonštrovali proti výnimočnému stavuArchívna snímka Recepa Tayyipa Erdogana.Zdieľať
Archívna snímka Recepa Tayyipa Erdogana. Foto: TASR/AP
Istanbul 16. apríla (TASR) - Podporovatelia hlavnej opozičnej strany v Turecku usporiadali v pondelok demonštrácie po celej krajine, aby vyjadrili nesúhlas s pokračujúcim výnimočným stavom, vyhláseným po zmarenom pokuse o prevrat z júla 2016.


Okupačné protesty sa konali vo všetkých 81 tureckých provinciách, zatiaľ čo sa vláda prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana chystá predĺžiť tento týždeň výnimočný stav už po siedmykrát, informovala agentúra AP.

Opozičná Republikánska ľudová strana (CHP) obviňuje vládu z toho, že zneužíva svoje výnimočné právomoci na obchádzanie parlamentu, nahlodávanie demokracie a prenasledovanie svojich kritikov. Vláda zase trvá na tom, že tieto právomoci potrebuje na to, aby dokázala zvládnuť pretrvávajúce bezpečnostné hrozby.

Stovky podporovateľov CHP demonštrovali na ulici pri námestí Taksim v Istanbule, na ktoré im znemožnila prístup polícia.

Po pokuse o prevrat z 15. júla 2016 zadržali v Turecku približne 50.000 ľudí a prepustili alebo postavili mimo služby viac než 160.000 príslušníkov armády a zamestnancov štátneho i súkromného sektora.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OSN: Tím expertov na chemické zbrane preskúma situáciu v Dúmá
<< predchádzajúci článok
Rumunský prezident neodvolá protikorupčnú prokurátorku

Podporovatelia tureckej opozície demonštrovali proti výnimočnému stavu - diskusné fórum čitateľov