Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. októbra 2019

Podpredseda Glváč kritizuje šéfa ÚVO M. Hliváka za vyjadrenia k noveleNa archívnej snímke Martin Glváč.Zdieľať
Na archívnej snímke Martin Glváč. Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 17. októbra (TASR) - Podpredseda Národnej rady (NR) SR Martin Glváč (Smer-SD) skritizoval predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslava Hliváka za vyjadrenia k pozmeňujúcim návrhom poslancov, ktoré vo štvrtok schválilo plénum parlamentu spolu s novelou zákona o verejnom obstarávaní.


"Predseda ÚVO Hlivák dnes po schválení návrhu zákona o verejnom obstarávaní skonštatoval, že je to facka od NR SR. V skutočnosti dal on facku parlamentu. Bez akýchkoľvek argumentov, na základe svojich pocitov," reagoval podpredseda Glváč. "Šéfovanie úradu neznamená, že má v rukách zákonodarnú, výkonnú aj súdnu moc. Už to museli prehltnúť poslanci na výbore," dodal.

Podľa podpredsedu parlamentu nikto nevystúpil s pozmeňujúcim návrhom ani komentárom a ani nikto z opozície nenamietal voči predloženým návrhom. "Pán Hlivák nemal v NR SR nikoho, aby mu jeho názor stál za to, aby ho obhajoval," konštatoval. Zdôraznil, že za pozmeňovacie návrhy k zákonu hlasoval aj predseda koaličnej strany, ktorý ho na post predsedu ÚVO navrhol.

Pozmeňujúce návrhy, ktoré doplnili novelu zákona, podľa Hliváka odporujú filozofii, s ktorou ju úrad pripravoval. Cieľom bolo skvalitniť prostredie verejného obstarávania, posilniť transparentnosť a čestnú hospodársku súťaž. Schválením týchto úprav bola podľa predsedu úradu "prevalcovaná" odborná práca pri skvalitňovaní prostredia verejného obstarávania, ktorú vyzdvihla aj Európska komisia. Hlivák plánuje požiadať prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby takúto verziu novely zákona nepodpísala.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
L. Kudlow: Nákup agroproduktov z USA Čínou môže ovplyvniť trh
<< predchádzajúci článok
Združenie sudcov Slovenska odmieta kolektívnu vinu sudcovského zboru

Podpredseda Glváč kritizuje šéfa ÚVO M. Hliváka za vyjadrenia k novele - diskusné fórum čitateľov