Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

29. júla 2010

POHODA: Rekord v množstve vyseparovaného odpaduZľava: Michal Kaščák z Pohody, Hana Nováková, riaditeľka spoločnosti ENVI-PAK a Roman Rabiňák spoločnosť SITA Slovensko s certifikátmi, ktoré im udelila Kniha slovenských rekordov. Foto: SITA/Igor Svítok BRATISLAVA 29. ...Zdieľať
bez nazvu Zľava: Michal Kaščák z Pohody, Hana Nováková, riaditeľka spoločnosti ENVI-PAK a Roman Rabiňák spoločnosť SITA Slovensko s certifikátmi, ktoré im udelila Kniha slovenských rekordov.

Foto: SITA/Igor Svítok
BRATISLAVA 29. júla (WEBNOVINY) - ENVI-PAK, SITA Slovensko, Agentúra Pohoda a všetci návštevníci festivalu Bažant Pohoda 2010 sa zodpovedným triedením odpadu na 14. ročníku známeho multikultúrneho festivalu zaslúžili o oficiálny slovenský rekord v množstve vyseparovaného plastu na jednom podujatí. Počas troch dní konania festivalu vzniklo 60,3 tony odpadu, z čoho 22,7 percenta, teda až 13,7 tony návštevníci vyseparovali. Najviac vytriedeného odpadu tvorili práve plasty (PET fľaše, poháre, tégliky a plastový riad), spolu až 10,4 tony. ENVI-PAK zabezpečoval triedenie odpadu na festivale Bažant Pohoda už štvrtý rok, po tretíkrát spoločne so zberovou spoločnosťou SITA Slovensko. Agentúru SITA o tom informoval Mário Gešvantner z agentúry Pohoda.

Na slávnostné váženie plastového odpadu dohliadal priamo arbiter slovenských rekordov Igor Svítok. Ten dnes odovzdal spoločnostiam ENVI-PAK, SITA Slovensko a Agentúre Pohoda certifikát oficiálneho slovenského rekordu. Okrem plastov sa na tohtoročnej Bažant Pohode triedil kovový odpad (najmä hliníkové plechovky z nápojov) a papier. Papierového odpadu návštevníci vytriedili 2,7 tony, kovov bolo 480 kg. V celom areáli bolo umiestnených 432 kontajnerov na plasty, papier a kovy a zvyšný netriedený odpad. Na každom kontajneri boli prehľadné nálepky informujúce o tom, aký typ odpadu do konkrétneho kontajnera patril. O čistenie festivalových plôch sa staralo počas Bažant Pohody v troch zmenách 127 brigádnikov, päť dní po skončení festivalu dočisťovalo 80 brigádnikov celý areál letiska. Všetok vytriedený odpad bol odvezený na separačnú linku zberovej spoločnosti SITA Slovensko v Leviciach. Vytriedený odpad putoval k recyklátorom na ďalšie spracovanie.

Festival Bažant Pohoda patrí k najčistejším festivalom v Európe. Internetový server greenmystyle.com zaradil Bažant Pohodu medzi 12 „najzelenších“ festivalov Európy. Britský server hodnotil festivaly z environmentálneho hľadiska, recyklácie odpadu či dopravy pre verejnosť. Na Pohode ocenili najmä separáciu odpadu a čistotu areálu. „Neuvidíte tam preplnené koše rôzneho odpadu," píše ekomagazín greenmystyle.com. Čistotu festivalu oceňujú i samotní návštevníci. Podľa ankety, ktorú na festivale robila zberová spoločnosť SITA Slovensko (300 anketových lístkov), až 95 % návštevníkov je veľmi spokojných s čistotou festivalu.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Budapešti vystúpia popové hviezdy 80. rokov
<< predchádzajúci článok
Cameron bude produkovať horor Guillerma del Tora

POHODA: Rekord v množstve vyseparovaného odpadu - diskusné fórum čitateľov