Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. októbra 2007

Pojednávanie s organizovanou skupinou, v ktorej boli kukláčiHlavné pojednávanie na bratislavskom krajskom súde (KS) v prípade, v ktorom sú z hrubého nátlaku so zbraňou obžalovaní aj bratislavskí kukláči, by malo pokračovať vo štvrtok dopoludnia. ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) - Hlavné pojednávanie na bratislavskom krajskom súde (KS) v prípade, v ktorom sú z hrubého nátlaku so zbraňou obžalovaní aj bratislavskí kukláči, by malo pokračovať vo štvrtok dopoludnia. Pojednávanie je vytýčené na dva dni.

Obžaloba kladie za vinu Ladislavovi F., Dušanovi K., Františkovi P., Ivanovi P., Jánovi Z., Slavomírovi K. a Milanovi M., že sa v júni 2003 dopustili ako členovia organizovanej skupiny hrubého nátlaku so zbraňou proti istému košickému podnikateľovi. Poslední dvaja menovaní boli v čase páchania trestnej činnosti aktívni policajti - kukláči z Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva v Bratislave. Pred senátom by mali vypovedať obžalovaní Ján Z., Dušan K. a Milan M. Prísť by mal aj poškodený košický podnikateľ Róbert K. Senát by mal vypočuť ešte dvoch svedkov. Dvoch obžalovaných - Ivana P. a Slavomíra K. už senát KS vo veci vypočul koncom júla.

Podľa obžaloby páchatelia v júni 2003 vylákali košického podnikateľa pod zámienkou obchodného stretnutia do Bratislavy. Stretli sa s ním na čerpacej stanici pri Zlatých pieskoch. Prinútili ho nasadnúť do ich auta, kde mu oznámili, že dostáva pokutu milión korún a berú mu jeho auto značky mercedes za dlh, o ktorom však nič nevedel. V sprievode ďalšieho vozidla ho odviezli do lesa. Strelnou zbraňou mu hrozili, že ak sa pokúsi utiecť, postrelia ho do nôh. Tvrdili mu, že sa v Košiciach skrýva pod iným menom a neodvádza za to “percentá”. Žiadali od neho 400 000 korún za poskytovanie fiktívnej ochrany. Tú si však poškodený nikdy neobjednával. Ďalej mu oznámili, že si z jeho auta vezmú 500 000 Sk, ktoré boli určené pre jeho obchodných partnerov v Bratislave. Pod psychickým nátlakom poškodený nakoniec súhlasil s ich požiadavkami.

Z lesa ho odviezli do centra Bratislavy, kde im musel odovzdať kľúče od svojho auta. Dvaja z nich s ním potom išli do banky a prikázali mu vybrať z jeho účtu 250 000 korún. Potom ho ešte odviezli k notárovi, kde musel podpísať dve splnomocnenia dvom obžalovaným na používanie jeho auta. Páchatelia tak spôsobili košickému podnikateľovi škodu 1,55 milióna korún a stíhaní sú na slobode. Hrozí im trest odňatia slobody od päť do 12 rokov.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia násilne vysťahovala rehoľníčky - rebelantky z kláštora
<< predchádzajúci článok
Vasyľovi P.,obžalovanému z vraždy,je zle pri pohľade na krv