Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. apríla 2009

Pokles zisku automobilky Hyundai bol nižší ako sa očakávaloNajväčšia juhokórejská automobilka Hyundai Motor zaznamenala v prvom kvartáli tohto roku pokles čistého zisku o 43 %. Zverejnené výsledky tak prekonali očakávania analytikov, ktorí sa obávali ešte ...Zdieľať
SOUL 23. apríla (WEBNOVINY) - Najväčšia juhokórejská automobilka Hyundai Motor zaznamenala v prvom kvartáli tohto roku pokles čistého zisku o 43 %. Zverejnené výsledky tak prekonali očakávania analytikov, ktorí sa obávali ešte výraznejšieho poklesu. Hyundai Motor v prvom kvartáli profitovala aj zo slabej hodnoty domácej meny, ktorá tak stlmila vplyv klesajúcich tržieb a vyšších nákladov. Čistý zisk spoločnosti v sledovanom období dosiahol hodnotu 225 mld. wonov (KRW), pričom analytici očakávali 205 mld. wonov. Hyundai Motor dosiahla v rovnakom období predchádzajúceho roku čistý zisk na úrovni 392,7 mld. wonov.


Prevádzkový zisk spoločnosti sa v prvom kvartáli znížil na 153,8 mld. wonov, čo bolo menej ako predpokladaná hodnota 206,4 mld. wonov. Zisková marža spoločnosti klesla na 2,5 % z hodnoty 6,5 %, ktorú dosiahla predchádzajúci rok. Analytici predpokladajú, že čistý zisk Hyundai Motor sa v roku 2009 zníži o 4,8 % na 1,38 bil. wonov.

Na Slovensku pôsobí juhokórejská automobilka prostredníctvom spoločnosti Kia Motors Slovakia, ktorá je jej prvým montážnym závodom v Európe. Sériová výroba v ňom začala v decembri 2006. Zamestnáva približne 2,7 tis. pracovníkov.

SITA_Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Špeciálnym prokurátorom sa stal opäť Kováčik
<< predchádzajúci článok
Vyše 80 ročnej mame sa vyhrážal, že jej odreže hlavu

Pokles zisku automobilky Hyundai bol nižší ako sa očakávalo - diskusné fórum čitateľov