Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

11. augusta 2022

POKÚSIA SA O SVETOVÝ REKORD: V Topoľčanoch chcú upiecť najväčšiu lokšuKým bude prebiehať pokus o rekord, kuchársky tím pripraví aj skúšobné porcie ako ochutnávku pre všetkých, vysvetlili organizátori.Zdieľať
POKÚSIA SA O SVETOVÝ REKORD: V Topoľčanoch chcú upiecť najväčšiu lokšu

Na mestských hodoch v Topoľčanoch sa kuchári pokúsia o slovenský i svetový rekord. V rámci podujatia Stôl štedrého žochára budú v sobotu 13. augusta pripravovať najväčšiu lokšu na svete.


Podľa primátorky Alexandry Gieciovej je držiteľom aktuálneho slovenského rekordu mesto Rožňava, kde sa v roku 2021 podarilo upiecť lokšu s priemerom 138 centimetrov. "Topoľčany sa pokúsia o prelomenie nielen slovenského, ale aj svetového rekordu, ktorý je ešte o niekoľko centimetrov väčší," uviedla primátorka.

Ako doplnila, oheň pod panvicou s priemerom 1,6 metra sa rozhorí večer o 18.30 h na námestí M. R. Štefánika. "Cesto zo zemiakov, polohrubej múky a soli bude pripravované na mieste a lokšou sa bude manipulovať so špeciálnym náčiním. Kým bude prebiehať pokus o rekord, kuchársky tím pripraví aj skúšobné porcie ako ochutnávku pre všetkých," vysvetlili organizátori.

Lokša bude po dokončení ešte dochutená kačacou a husacou masťou. "Milovníci sladších verzií si budú môcť vychutnať túto tradičnú pochúťku s makom alebo lekvárom. Súčasťou podujatia bude okrem dobrého jedla aj skvelá hudba v podaní topoľčianskeho saxofonistu Rudyho Gogu," dodala Lenka Savarová z mestského úradu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival Grape 2022: Nad Vatrou Sa Zblízka (video+foto)
<< predchádzajúci článok
Video: Samsung predstavuje Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4: všestranné skladacie telefóny s revolučným systémom ovládania