22. augusta 2012

Polášek na úvod ATP vyhral štvorhu, Kližan skončil

Slovenský tenista Martin Kližan podľahol v stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Winston-Salem Open v americkom Winstone-Saleme (dotácia 553 125 USD, tvrdý povrch Deco Turf ...

polasek WINSTON-SALEM 22. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Martin Kližan podľahol v stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Winston-Salem Open v americkom Winstone-Saleme (dotácia 553 125 USD, tvrdý povrch Deco Turf vonku) nasadenej trojke, Američanovi Johnovi Isnerovi 4:6, 6:3, 7:5 za 122 minút.

Dvadsatriročný Bratislavčan sa s Isnerom na okruhu ATP stretol v súboji prvýkrát.

Kližan, ktorý pred týždňom figuroval na čele challengrového svetového rebríčka tenistov 2012 ATP Year-To-Date Challenger Rankings, začal dobre a po brejku v úvode zápasu získal aj prvý set.

V druhom uspel Isner, ktorý mal v závere tretieho rozhodujúceho setu pevnejšie nervy.

Slovenský tenista Filip Polášek spolu s Rakúšanom Julianom Knowlesom zdolali v 1. kole štvorhry ATP World Tour 250 Winston-Salem Open (dotácia 553 125 USD, tvrdý povrch Deco Turf vonku) rakúsko-brazílsku dvojicu Alexandra Peyu a Bruna Soaresa 6:2, 6:2 za 59 minút.

Výsledky:

Dvojhra - 2. kolo

John Isner (USA-3) - Martin Kližan (SR) 4:6, 6:3, 7:5 za 122 minút

Štvorhra - 1. kolo:

Julian Knowle, Filip Polášek (Rak./SR) - Alexander Peya, Bruno Soares (Rak./Braz.) 6:2, 6:2 za 59 minút