Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. februára 2024

Policajti monitorujú budovy Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave pre údajné bezpečnostné rizikoTri budovy Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave budú monitorované políciou 24 hodín a sedem dní v týždni až do ...Zdieľať
policia 676x457 29.2.2024 (SITA.sk) - Tri budovy Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave budú monitorované políciou 24 hodín a sedem dní v týždni až do odvolania.


Ide o reakciu na eliminovanie potenciálneho bezpečnostného rizika na pôde školy. Informuje o tom portál Startitup.sk.

Policajná hovorkyňa Jana Šimunková uviedla, že vo vzťahu k VŠVU príslušné okresné riaditeľstvo policajného zboru v Bratislave preveruje možné podozrenie z protiprávnej činnosti a zároveň prijíma ďalšie opatrenia.

Dodala, že „v súčasnosti neexistuje reálna hrozba útoku na uvedenej škole“.

Vedenie školy podľa portálu vo štvrtok rozoslalo hromadný mail, v ktorom varovalo študentov a zamestnancov pred prítomnosťou príslušníkov polície v okolí a priamo v školských budovách.


Zdroj: SITA.sk - Policajti monitorujú budovy Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave pre údajné bezpečnostné riziko © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V severokórejských raketách našli komponenty od západných spoločností aj z Číny
<< predchádzajúci článok
Slovensko zaostáva v mnohých cieľoch udržateľného rozvoja. Problematická je kvalita vzdelávania, výskum aj zelená ekonomika