24hod.sk    Z domova

15. septembra 2021

Polícia nezaznamenala počas návštevy pápeža žiadne narušenie poriadku, pomáhali jej študenti aj kolegovia z ČiechPolícia nezaznamenala počas trvania návštevy pápeža Františka narušenie verejného poriadku ani žiadnu mimoriadnu udalosť, ...Zdieľať
pope_slovakia_47142 de7258fd78424c618de0994a26555ffe 676x451 15.9.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia nezaznamenala počas trvania návštevy pápeža Františka narušenie verejného poriadku ani žiadnu mimoriadnu udalosť, ktorá by narušila priebeh jeho návštevy Slovenska. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová.


Viceprezident Policajného zboru generál Róbert Bozalka sa poďakoval všetkým policajtom, ktorí sa podieľali na zabezpečení návštevy. Ocenil tiež aj disciplinovanosť verejnosti, jej ohľaduplnosť a rešpektovanie prísnych bezpečnostných opatrení, ktorých prijatie bolo nevyhnutnosťou.

Bárdyová konštatovala, že polícia sa pripravovala niekoľko mesiacov a prijala viacero opatrení, aby sa návštevníci podujatí v jednotlivých častiach Slovenska, ako aj hlava katolíckej cirkvi, cítili príjemne a bezpečne.

Pomáhali aj študenti


Počas týchto dní sa na bezproblémovom zabezpečení návštevy podieľali takmer všetky policajné zložky z rôznych útvarov v pôsobnosti krajských riaditeľstiev Policajného zboru, Prezídia Policajného zboru, Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií, hraničnej a cudzineckej polície. Spolu s nimi sa na akcii podieľali aj študenti Strednej odbornej školy PZ Pezinok a Devínska Nová Ves, kadeti z Akadémie PZ.

Vypomáhali aj policajti z Českej republiky, Armáda SR, príslušníci Finančnej správy, Hasičský a záchranný zbor, zdravotníci, organizátori aj Konferencia biskupov Slovenska.


Na Slovensku bol od 12. septembra


Pápež František pricestoval na návštevu Slovenska v nedeľu 12. septembra. V Bratislave navštívil prezidentku s predstaviteľmi politického, spoločenského a kultúrneho života. Navštívil centrum Sestier Matky Terezy a tiež židovskú komunitu.

Počas utorka 14. septembra v Prešove odslúžil omšu a v Košiciach sa stretol s rómskou komunitou na Luníku IX. Na košickom štadióne sa stretol s mladými. Svoju návštevu zavŕšil v stredu 15. septembra slávnostnou svätou omšou pri Národnej svätyni v Šaštíne.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia nezaznamenala počas návštevy pápeža žiadne narušenie poriadku, pomáhali jej študenti aj kolegovia z Čiech © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/policia-nezaznamenala-pocas-navstevy-papeza-ziadne-narusenie-poriadku-pomahali-jej-studenti-aj-kolegovia-z-ciech-cl760229.html