Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. septembra 2020

Polícia obnovila náhodné kontroly na hraniciach s Českom, za porušenie opatrení hrozia pokuty (video)aktualizované 18. septembra, 9:28 V piatok 18. septembra od 9:00 začalaZdieľať
tn_dsc8001 676x399 18.9.2020 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 18. septembra, 9:28


V piatok 18. septembra od 9:00 začala Polícia SR vykonávať náhodné kontroly osobných motorových vozidiel, autobusovej a aj vlakovej dopravy na hraniciach alebo v blízkosti hraníc s Českou republikou.

Registračná povinnosť


Ako ďalej informovala hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová, cieľom kontrol bude splnenie registračnej povinnosti, ktorá vychádza z nariadení Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Policajný zbor bude na hraniciach alebo v blízkosti hraníc s ČR zároveň dohliadať na bezpečnosť a plynulosť prejazdu vozidiel hranicami.

Rezort pripomína, že nerešpektovanie povinností vyplývajúcich z nariadení ÚVZ je priestupkom na úseku verejného zdravotníctva, za ktorý príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva uloží pokutu vo výške do 1 659 eur.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„V blokovom konaní môžu aj orgány Policajného zboru a obecnej polície uložiť páchateľovi priestupku pokutu vo výške do tisíc eur,“ zdôraznila Túrosová.

Osoby, ktoré vstúpia na územie Slovenskej republiky z ČR, sú povinné ísť do izolácie v domácom prostredí do doby obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19.

Negatívny test na koronavírus


V prípade, že negatívny výsledok RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 neobdržia a priebeh izolácie v domácom prostredí je bezpríznakový, izolácia sa končí dňom dovŕšenia jej 10. dňa.

Týmto osobám sa súčasne nariaďuje, aby sa najneskôr bezprostredne pri vstupe do Slovenskej republiky registrovali na tomto webe.

Alternatívne k uvedeným povinnostiam registrácie a izolácie v domácom prostredí musia byť tieto osoby schopné po vstupe na územie Slovenskej republiky preukázať sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 vykonaným v laboratóriách mimo územia SR, nie starším ako 72 hodín.

Z povinností určených ÚVZ existujú aj viaceré výnimky. Týkajú sa napríklad študentov, zdravotníckeho personálu alebo osôb s trvalým pobytom v príhraničných oblastiach.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia obnovila náhodné kontroly na hraniciach s Českom, za porušenie opatrení hrozia pokuty (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rokovanie parlamentu museli posunúť, v sále sa prezentovalo len 71 poslancov (naživo)
<< predchádzajúci článok
Akciový trh USA klesol, oslabili najmä technologické firmy

Polícia obnovila náhodné kontroly na hraniciach s Českom, za porušenie opatrení hrozia pokuty (video) - diskusné fórum čitateľov