|  | 
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|  | ||||||
|  Piatok  31.10.2025 | Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky | 
|  | ||||||
|  Meniny má Aurélia | Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino | 
|  Úvodná strana |  Včera  Archív správ  Nastavenia |  |  Kontakt |  Inzercia | 
|  | 
13. decembra 2018
Polícia obvinila z drogovej trestnej činnosti troch Košičanov
Košickí policajti v týchto dňoch obvinili z drogovej trestnej činnosti troch ľudí. Dvaja muži, ktorí sú v príbuzenskom vzťahu, boli umiestnení do cely policajného zaistenia s podnetom na ich väzobné stíhanie.
Zdieľať
 Košickí policajti v týchto dňoch obvinili z drogovej trestnej činnosti troch ľudí. Dvaja muži, ktorí sú v príbuzenskom vzťahu, boli umiestnení do cely policajného zaistenia s podnetom na ich väzobné stíhanie. Foto: TASR - KR PZ v Košiciach
Košickí policajti v týchto dňoch obvinili z drogovej trestnej činnosti troch ľudí. Dvaja muži, ktorí sú v príbuzenskom vzťahu, boli umiestnení do cely policajného zaistenia s podnetom na ich väzobné stíhanie. Foto: TASR - KR PZ v KošiciachDvoch mužov vyšetrovateľ a operatívni pracovníci odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach v súčinnosti s príslušníkmi Národnej kriminálnej agentúry Prezídia PZ zadržali v utorok (11. 12.). „Tridsaťsedemročný Košičan bol zadržaný pri príchode z Českej republiky do Košíc aj s drogami. Polícia uňho zaistila takmer 100 gramov rastlinného materiálu Cannabis a tiež vyše 500 kusov tabliet s obsahom extázy,“ uviedla s tým, že z ich predaja by získali viac ako 3000 eur. Dvadsaťdeväťročného Košičana policajti zadržali pri domovej prehliadke v jednom z košických bytov, kde zaistili aj komponent na úpravu omamných látok.
Pod drobnohľadom kriminalistov boli podozriví díleri drog už od júna tohto roku, obvinili ich z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. „Starší z obvinených si od presne nezistenej doby drogy zaobstarával z Českej republiky, potom ich spoločne s mladším predával ďalším osobám na rôznych miestach v Košiciach,“ uviedla Mésarová. V prípade dokázania viny im hrozí väzenie na desať až 15 rokov. Dvadsaťdeväťročný muž už bol v minulosti za drogovú trestnú činnosť súdne trestaný.
Polícia obvinila aj 18-ročného Košičana, ktorý v auguste u seba neoprávnene prechovával omamné látky v mestskej časti Košice - Sever. Policajtom dobrovoľne vydal jednu tubu a sedem plastových vrecúšok s obsahom sušiny rastliny konope. Omamné látky ukrýval aj v spodnej bielizni. Hrozí mu trest odňatia slobody na päť rokov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR


 Regióny
 Regióny


 Mobilná verzia
 Mobilná verzia 
  
 


