Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. decembra 2023

Polícia stále pátra po páchateľovi v prípade výhražných mailov stredným školám, podľa Šutaja Eštoka spravia maximumPolícia po páchateľovi stále pátra, uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v relácii periodika Plus jeden deň Teraz ...Zdieľať
snimka obrazovky 2022 11 09 123812 676x450 8.12.2023 (SITA.sk) - Polícia po páchateľovi stále pátra, uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v relácii periodika Plus jeden deň Teraz takto s Ankou Žitnou na margo prípadu výhražných mailov adresovaných viacerým stredným školám. Dodal, že v tejto chvíli nemôže prezradiť viac.

Stav na ministerstve je žalostný


Šéf rezortu vnútra ale poznamenal, že nie je spokojný s tým, do akého stavu prišiel na ministerstve. Vysvetlil, že ani policajný zbor, ani samotné ministerstvo nie sú z hľadiska kybernetickej bezpečnosti pripravené na promptné riešenie takýchto prípadov.

„Stav v oblasti kybernetickej bezpečnosti na ministerstve vnútra po pánovi Mikulcovi je katastrofálny, žalostný," myslí si Šutaj Eštok. Poznamenal, že nefunguje spolupráca s Národným bezpečnostným úradom, čo by im uľahčilo niektoré prístupy a pomohlo im zefektívniť prácu. Šutaj Eštok sa vyjadril, že to vníma ako výzvu, ktorú budú riešiť.

Preventívne opatrenie


Minister dodal, že informácie o výhražných správach ho zastihli na rokovaní v Bruseli. Ocenil proaktívny prístup predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu a dodal, že spolu s policajným prezidentom Ľubomírom Solákom sa dohodli na preventívnom opatrení.

Bezpečnosť detí na školách je podľa neho prioritou. „V tomto urobíme maximum," uzavrel.


Zdroj: SITA.sk - Polícia stále pátra po páchateľovi v prípade výhražných mailov stredným školám, podľa Šutaja Eštoka spravia maximum © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
58-ročný muž nezvládol rozchod so svojou priateľkou, prenasledoval ju a strpčoval jej život. Hrozí mu väzenie (foto)
<< predchádzajúci článok
Najväčšia potravinová zbierka na Slovensku hlási 2 milióny eur a 2 000 ton jedla