Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. októbra 2006

Polícia v Afganistane za desať dní zabavila 15 ton drogAfganské úrady v priebehu desiatich dní zabavili viac ako 15 ton drog v rámci operácií zameraných na priekupníkov drog v siedmych afganských provinciách. Informoval v sobotu nadporučík Mohammed Daúd ...Zdieľať

KÁBUL 21. októbra (WEBNOVINY) - Afganské úrady v priebehu desiatich dní zabavili viac ako 15 ton drog v rámci operácií zameraných na priekupníkov drog v siedmych afganských provinciách. Informoval v sobotu nadporučík Mohammed Daúd Daúd z protidrogového oddelenia afganskej polície. Podľa Daúda polícia zabavila sedem ton ópia, osem ton marihuany a jednu tonu heroínu.

Úrad Organizácie Spojených národov pre drogy a kriminalitu (UNODC) minulý mesiac uviedol, že pestovanie maku na výrobu ópia vzrástlo v Afganistane v tomto roku o 59 percent. Výsledkom zodpovedajúcim takejto produkcii maku by malo byť získanie rekordného množstva ópia až do 6100 ton, čo predstavuje 92 percent svetovej produkcie. Podľa údajov UNODC sa len šiestich z 34 afganských provincií nepestuje mak na výrobu ópia. Pestovaním a výrobou ópia sa v Afganistane živí 2, 9 milióna ľudí, čo predstavuje 12, 6 percenta obyvateľstva Afganistanu. Zisky z tohtoročnej úrody sa odhadujú na 3 miliardy USD.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V ÚPN panuje bezvládie a miznú z neho materiály
<< predchádzajúci článok
Prezident ocenil nezištnú pomoc 70 000 maďarským utečencom

Polícia v Afganistane za desať dní zabavila 15 ton drog - diskusné fórum čitateľov