Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. novembra 2009

Polícia začala pre sobotňajšie voľby už štyri trestné stíhaniaPolícia začala v súvislosti so sobotňajšími voľbami do krajských samospráv štyri trestné stíhania. Prvým je prípad zo Starej Ľubovne, kde navádzal muž rómskych voličov, aby volili ...Zdieľať
BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) - Polícia začala v súvislosti so sobotňajšími voľbami do krajských samospráv štyri trestné stíhania. Prvým je prípad zo Starej Ľubovne, kde navádzal muž rómskych voličov, aby volili konkrétnych kandidátov. Druhý prípad sa týka nájdenia údajného originálu volebného hlasovacieho lístku v krajskej organizácii Smeru-SD v Banskej Bystrici a tretí distribúcie neúplného zoznamu kandidátov v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto. Najnovšie začala polícia trestné stíhanie pre prečin marenia prípravy a priebehu volieb referenda v dvoch okrskoch v Košiciach.


Doposiaľ neznámy páchateľ v sobotu pred skončením hlasovania odniesol časť zostávajúcich nepoužitých hlasovacích lístkov a obálok z troch volebných miestností okrsku Kežmarská ulica a volebnej miestnosti okrsku na Petzvalovej ulici v Košiciach. Políciu o prípade informoval člen Ústrednej volebnej komisie.

V okrsku č. 28 na Petzvalovej ulici v druhom košickom volebnom obvode v mestskej časti Košice - Západ sa dostali z volebnej miestnosti stovky riadne opečiatkovaných hlasovacích lístkov s menami kandidátov na župana a na poslancov aj s opečiatkovanými obálkami. Lístky z miestnosti vynášal šofér. Predseda volebnej komisie mu ich vydal na základe pokynu úradu mestskej časti Košice-Západ, ktorej starostom je Pavol Mutafov. Okrsková komisia ich vydala na základe pokynov členom okrskových volebných komisií v mestskej časti Západ pre voľby do orgánov Košického samosprávneho kraja, kde sa vyslovene uvádza, že po 18. hodine bude vodič zbierať nevydané, nepoužité hlasovacie lístky a obálky. Pokyn nie je opečiatkovaný ani nikým podpísaný. Kauza môže skončiť aj na Ústavnom súde.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Štyria župani pozície obhájili, ďalší budú ešte bojovať (15. 11. 2009)
 Zloženie Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja (15. 11. 2009)
 Zloženie Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (15. 11. 2009)
 Zloženie Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja (15. 11. 2009)nasledujúci článok >>
V samosprávach budú rozhodovať prevažne muži, päťdesiatnici
<< predchádzajúci článok
Obama a Medvedev dúfajú, že zbrojný pakt bude do konca roka