Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2007

Polícia zatkla muža dobýjajúceho sa do pilotnej kabínyŠpanielska polícia v utorok zatkla muža, ktorý sa snažil vstúpiť do pilotnej kabíny počas letu z Kanárskych ostrovov do Madridu v lietadle, na palube ktorého sa nachádzalo 140 pasažierov. Ako uviedol ...Zdieľať

MADRID 15. mája (WEBNOVINY) - Španielska polícia v utorok zatkla muža, ktorý sa snažil vstúpiť do pilotnej kabíny počas letu z Kanárskych ostrovov do Madridu v lietadle, na palube ktorého sa nachádzalo 140 pasažierov. Ako uviedol Jose Segura, predstaviteľ španielskeho ministerstva vnútra na súostroví pri západnej Afrike, pilot sa po incidente rozhodol vrátiť späť na ostrovy.

Asi 35 minút po odlete z ostrova Gran Canaria sa muž zdvihol zo svojho sedadla a snažil sa vstúpiť do pilotnej kabíny. "Povedal, že chce pozdraviť pilota," povedal Segura telefonicky pre agentúru AP. Ako dodal, bola to krátka "chvíľa napätia", ale muž sa potom vrátil na svoje sedadlo. Po pristátí v Gran Canaria asi 40-ročného muža polícia zatkla. Segura povedal, že incident by necharakterizoval ako pokus o únos. Lietadlo potom opäť pokračovalo v lete do Madridu.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Riceová sa stretla s predstaviteľmi mimovládneho sektora
<< predchádzajúci článok
Zadržali vraha 52-ročnej predavačky

Polícia zatkla muža dobýjajúceho sa do pilotnej kabíny - diskusné fórum čitateľov