Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. marca 2013

Polícia zavrela banícku priemyslovku, Handlovú straší bombaBudovu Strednej priemyselnej školy baníckej v Handlovej v okrese Prievidza museli evakuovať. Krátko pred 08:00 neznámy páchateľ nahlásil bombu. Na mieste okrem hasičov zasahujú aj ...Zdieľať
policia BRATISLAVA/PRIEVIDZA 6. marca  - Budovu Strednej priemyselnej školy baníckej v Handlovej v okrese Prievidza museli evakuovať.


Krátko pred 08:00 neznámy páchateľ nahlásil bombu. Na mieste okrem hasičov zasahujú aj policajti.

Podľa informácií Prezídia HaZZ zo školy evakuovali približne 400 žiakov.

Polícia uzavrela cesty v okolí sto metrov. Objekt prehľadajú psovodi so služobnými psami. V škole odpojili elektrinu aj plyn.
 PRIEVIDZA: Pátrajú po mužovi podozrivom z nahlásenia bomby

Polícia pátra po mužovi podozrivom z nahlásenia bomby na baníckom učilišti v Handlovej. Anonym krátko po 07:30 zavolal na linku 158 a policajtom oznámil, že majú 40 minút. Na miesto vyrazili záchranné zložky, školu evakuovali, žiadnu bombu však nenašli. Podozrivý muž v čase od 07:40 do 08:00 šoféroval striebornú Octaviu sedan smerom z Handlovej do časti Remata, informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.
 

Octaviu odstavil pod chatou Horec v Ráztočne a peši utiekol. Neznámy je vysoký asi 170 cm, štíhlej postavy, mal krátke vlnité, svetlé vlasy. Oblečenú mal sivú mikinu. Svedkovia, ktorí si všimli niečo podozrivé, môžu akékoľvek informácie poskytnúť na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne na linke 158. Páchateľovi za šírenie poplašnej správy hrozí trest na jeden až päť rokov.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Posilnili trhy v Európe, USA aj v Japonsku
<< predchádzajúci článok
Mierne lavínové nebezpečenstvo naďalej trvá

Polícia zavrela banícku priemyslovku, Handlovú straší bomba - diskusné fórum čitateľov