Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júla 2013

Políciu pri tunelovaní VSS zaujíma zdroj, tvrdí SaSPolíciu najviac zaujíma zdroj uniknutých ...Zdieľať
tajne Odporúčame aj:


Minister Glváč zbavil mlčanlivosti osem tajných agentov

Polícia vyšetruje Toma Nicholsona za blog o tunelovaní VSSBRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) - Políciu najviac zaujíma zdroj uniknutých informácií o tunelovaní vojenských tajných služieb a ich zverejňovanie, vyhlasuje strana Sloboda a Solidarita (SaS).

Presvedčilo ju o tom predvolanie investigatívneho novinára Toma Nicholsona, o ktorom dnes informoval na svojom blogu a o ktorom písal denník SME.

Ako informoval denník, Nicholsonovi dnes volal vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry, na výsluch by mal ísť v pondelok.

"Každému súdnemu človeku pritom musí byť jasné, že prvoradým predmetom záujmu orgánov činných v trestnom konaní, vedenia ministerstva obrany, ako aj štátu by mali byť jednotlivé prípady tunelovania, ktoré správa popisuje," píše sa v stanovisku SaS.

Verejný záujem jednoznačne prevyšuje podľa strany všetky pokusy vydávať uniknuté materiály za štátne tajomstvá. "Štátnym tajomstvom nie je už napokon ani to, že vojenská tajná služba stratila akýkoľvek kredit a len zásadné personálne zmeny a nezávislé vyšetrovanie zverejnených podozrení ho jej môžu prinavrátiť," píše sa v stanovisku.

Nicholson pre SME povedal, že nevie, kto naňho podal trestné oznámenie. Ministerstvo obrany na otázky SME, či to bol minister, alebo nejaký jeho iný predstaviteľ, neodpovedalo. "Ministerstvo obrany rešpektuje vyhlásenie špeciálneho prokurátora, ktorý si vyhradil právo až do skončenia vyšetrovania poskytovať informácie médiám len prostredníctvom Úradu špeciálnej prokuratúry, aby sme nemarili priebeh vyšetrovania," napísalo Glváčovo tlačové oddelenie.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Severná Kórea prijala ponuku na rokovania od juhu
<< predchádzajúci článok
Občianske združenie Nie ropovodu spúšťa výzvu proti výstavbe

Políciu pri tunelovaní VSS zaujíma zdroj, tvrdí SaS - diskusné fórum čitateľov