Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

17. septembra 2019

Polovica zo 147 tigrov zachránených z budhistického chrámu uhynulaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
 
Bangkok 17. septembra (TASR) - Viac ako polovica z tigrov zachránených pred tromi rokmi z budhistického chrámu v Thajsku, kde slúžili ako turistická atrakcia, uhynulo na chorobu. Informovala o tom v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.


Tigre boli na chorobu náchylné v dôsledku párenia medzi príbuznými jedincami. Prejavila sa u nich paralýza hrtanu a nemohli dýchať. Uhynulo 88 zo 147 zachránených tigrov, ktorých chovali vo vládou spravovaných rezerváciách zvierat.

Párenie medzi príbuznými jedincami podľa jedného z miestnych predstaviteľov zodpovedných za rezervácie oslabuje zdravotný stav zvierat. "Keď majú oslabené genetické vlastnosti, majú tiež problémy so svojím imunitným systémom," dodal.

Budhistický chrám na západe krajiny slúžil viac ako desať rokov prakticky ako zoologická záhrada, kde turisti mohli tigre kŕmiť a pózovať s nimi. Objavili sa podozrenia zo zlého zaobchádzania a aj obchodovania so zvieratami.

Polícia našla pri razii v chráme tigrie kože a zuby a najmenej 1500 amuletov vyrobených z tigrích kostí. V mrazničkách a v nádobách s formaldehydom tiež objavila 60 tiel tigrích mláďat.

V tradičnej ázijskej medicíne sú populárne napríklad mleté tigrie kosti. Tigrie kože sa v Číne predávajú aj za desaťtisíce dolárov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jeden z najslávnejších horolezcov sveta Reinhold Messner má 75 rokov
<< predchádzajúci článok
Simply Red sa vracajú na Slovensko. V bratislavskej AXA Arena NTC sa predstavia budúci rok!

Polovica zo 147 tigrov zachránených z budhistického chrámu uhynula - diskusné fórum čitateľov