Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. februára 2010

PONTIS: Dobrá krajina má prvý úspešný projektTvorivé dielne Majáčika získali plnú cieľovú sumu finančných darov. Podarilo sa to vďaka štedrosti ôsmich darcov, ktorých zaujali osudy týraných žien a detí. Spolu ...Zdieľať
Foto: Pontis


BRATISLAVA 27. februára (WEBNOVINY) - Tvorivé dielne Majáčika získali plnú cieľovú sumu finančných darov. Podarilo sa to vďaka štedrosti ôsmich darcov, ktorých zaujali osudy týraných žien a detí. Spolu darovali 180 eur. Klientky a deti z krízového centra Maják nádeje pochádzajú zo sociálne slabých rodín, zažili domáce násilie, ich vzájomné väzby sú narušené a potrebujú nájsť opäť cestu k sebe. Tvorivé dielne im ponúkajú možnosť rozvíjať svoje základné životné zručnosti, ako sebapoznávanie, sebavyjadrovanie, sebadôveru a získavať tak chýbajúce pozitívne podnety pre ďalší život. Píše sa to na stránke www.nadaciapontis.sk.

Ďalších šesť projektov získalo minimálnu čiastku potrebnú na začatie ich realizácie - spolu 2 579 eur. Ide o projekty, kde sa od darcov vyzbierala minimálna čiastka a organizácie môžu spustiť prvé aktivity. Liga za ľudské práva rozbieha projekt Dajme šancu utečencom, občianske združenie Proti prúdu projekt Boj o človeka v prvej línii a Združenie saleziánskej mládeže Domka Misie v Rómskej osade. Rozbiehajúci sa projekt Depaul Slovensko sa volá Raňajky a čistá bielizeň pre ľudí bez domova, projekt Majáka Umenie rukami hluchoslepých ľudí a občianske združenie Miazga bude stavať detské ihrisko.

Na rovnomennom portáli programu Dobrá krajina sa doteraz zaregistrovalo 362 občanov. Projekty neziskových organizácií podporilo doteraz 170 darcov, ktorí spolu darovali 7 653 eur.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MAĎARIČ: Cestovný ruch nie je u nás dosť rozvinutý
<< predchádzajúci článok
V lese pri Urale stojí skoro sto opustených tankov