24hod.sk    Z domova

21. februára 2020

Ponúkal prácu a ľudí obral o tisíce eur, hľadajú jeho ďalšie obete (video)Policajti zadržali 38-ročného muža, ktorý sa podvodmi obohatil o viac ako 17-tisíc eur. Ešte v roku 2018 ponúkal cez internet sprostredkovanie práce v Rakúsku pre neexistujúcu rakúsku spoločnosť HGW ...Zdieľať
podvod praca v rakusku 21.2.2020 (Webnoviny.sk) - Policajti zadržali 38-ročného muža, ktorý sa podvodmi obohatil o viac ako 17-tisíc eur. Ešte v roku 2018 ponúkal cez internet sprostredkovanie práce v Rakúsku pre neexistujúcu rakúsku spoločnosť HGW logistics GmbH.


Ako informovala trenčianska krajská polícia, za služby spojené so sprostredkovaním sľubovanej práce požadoval rôzne poplatky, záujemcom však žiadnu prácu nezabezpečil a ani nevrátil peniaze. Počet poškodených sa môže vyšplhať na niekoľko stoviek.

Muža zadržali v Seredi. Obvinili ho z pokračujúceho zločinu podvodu a zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 10 rokov. Vyšetrovateľ spracoval aj podnet na jeho vzatie do väzby.

Polícia hľadá aj ďalšie obete podvodníka, prihlásiť sa môžu na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Ponúkal prácu a ľudí obral o tisíce eur, hľadajú jeho ďalšie obete (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/ponukal-pracu-a-ludi-obral-o-tisice-eur-hladaju-jeho-dalsie-obete-video-cl733185.html